Uniswap (UNI), Önümüzdeki Aylarda Önemli Bir Rol Oynayabilir! Peki Neden?

uniswap uni onumuzdeki aylarda onemli bir rol oynayabilir peki neden qKwOkRw9

Son 24 saat içerisinde yaklaşık %10 oranında artış gösteren Uniswap (UNI), ticaret hacmini de borsalarda %38 oranında arttırmayı başardı. Likiditenin artmasıyla birlikte, kripto paranın oynaklık düzeyi de artış gösterdi. Fakat likiditede yaşanan artış, ferdi yatırımcıların beklediği kadar yüksek değil.

Uniswap’in daha evvel ortalama süreç hacmi düşse de bu durumdan dolayı varlığın pahasında olumsuz bir tesir kelam konusu değildi. Hatta süreç hacminde yaşanan düşüş, genel ticaret hacmi arttıkça, fiyat artışı yaşanması için daha fazla yer olduğuna işaret ediyor. Uniswap’in fiyat rallisinin Ethereum’u (ETH) desteklemesi bekleniyor. Ethereum’un bedeli üzerinden tesiri olması beklenen öbür olaylar, Ethereum’un Berlin yükseltmesi ve Ethereum 2.0 kontratına daha fazla ETH yatırıldıkça önümüzdeki haftalarda arzın düşmesidir.

UNI ve önde gelen kimi DeFi tokenları burada değerli bir rol oynuyor. Bu tokenlar artan popülerlikleri ve oynaklıkları ile bir arada, Ethereum‘un spot borsalardaki fiyatı üzerinde direkt bir tesire sahip olabilirler. Uniswap’in 2. katman klonu, likiditede bir artışa şahit oldu. Artan gas maliyetleri ile Ethereum için potansiyel bir ölçeklendirme tahlili olabilir. Daha evvel Ethereum kurucusu Vitalik Buterin de gas fiyat artışından sona bu tip bir tahlilden kelam etmişti.

Uniswap üzere kimi DeFi tokenlarının artan gaz maliyetleri sebebiyle popülaritesini, ticaret hacmini ve süreçleri kaybetmesi nedeniyle Uniswap’in bu bahisteki rolü büyük ehemmiyet taşıyor. Ölçeklenebilir katman 2 tahlilleri olarak bu tokenların geri dönüşü, süreç maliyetini düşürecek ve birçok kullanıcı için uygun hale getirerek neredeyse anında ödeme sunacaktır. Ethereum’un Berlin yükseltmesinin piyasaya sürülmesi ve pahanın Ethereum’un evvelki ATH’sine yakın bir pozisyona gelmesiyle bir arada, Uniswap üzere 2. katman tahlillerinin ETH 2.0’ı ferdi yatırımcılar için faydalı hale getireceği ve uzun vadede Ethereum’u olumlu etkileyeceği açıktır.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Uniswap (UNI), Önümüzdeki Aylarda Önemli Bir Rol Oynayabilir! Peki Neden?