Ulusal Grubumuz, FIBA NBA 2K21 Turnuvasında Şampiyon Oldu

ulusal grubumuz fiba nba 2k21 turnuvasinda sampiyon oldu 5JprH7M8

Koronavirüs pandemisinin de ortaya çıkmasıyla çok daha kıymetli olmaya başlayan espor turnuvaları, pek çok farklı oyun tipinde büyük mücisimeleleri bizlerle paylaşıyor. Ülkemizin de bilhassa muhakkak oyunlarda büyük muvaffakiyetler yakalisimığını görüyoruz. Daha evvel CS:GO turnuvalarında büyük kafaarılar yakalayan Türkiye, artık de FIBA Esports Open 2020 II’de şampiyon oldu.

ulusal grubumuz fiba nba 2k21 turnuvasinda sampiyon oldu 0 kAS3fcuJ

İki gün boyunca maç yapan ekibimiz, art geriye 7 maçından da galip ayrılarak namağlup bir biçimde şampiyon oldu. Son derece ezici bir üstünlükle FIBA’nın düzenlediği NBA 2K21 turnuvasından başkan ayrılan ulusal ekip, oynisimığı maçlarda rakiplerine baht tanımisimı.

ulusal grubumuz fiba nba 2k21 turnuvasinda sampiyon oldu 1

Türkiye ulusal ekibimiz hangi ülkeleri yenerek şampiyon oldu?

Memleketler arası Basketbol Federasyonu FIBA‘nın düzenlediği NBA 2K21 turnuvasının elemelerini yanlışsız kapatan ulusal ekibimiz çeyrek finalde Letonya’yla karşılaştı. Letonya‘yı 57 – 41’lik skorla eleyen Türkiye, yarı finalde ise İtalya’nın karşısına çıktı. İtalya‘ya karşı son derece çetin bir mücisimele veren ekibimiz son anına kisimar kıran kırana geçen maçta 56 – 55’lik skorla rakibini elemeyi başardı. Almanya ise çeyrek finalde Kıbrıs’ı 75 – 66’lık skorla geçerken yarı finalde İngiltere’yi 66 – 60 yendi.

Yarı finallerde süren büyük mücisimelenin akabinde finalde karşı karşıya gelen Türkiye ve Almanya, iki maç yaptılar. Finalde çok daha güçlü bir hal sergileyen Türkiye, rakibi Almanya’yı 71 – 41 üzere ezici bir skorla yendi. İkinci maçta da rakibine baht tanımayan ülkemiz, 65 – 59’luk skorla şampiyonluğunu duyuru etti.

Türkiye küme basamaklarında da büyük üstünlük sağlamıştı

Ulusal NBA 2K21 ekibimiz, turnuvanın küme kademesinde da 3 maçını kazanmayı kafaarmıştı. Kıbrıs, İrlanda ve Avusturya’yla birlikte B Grubu’na düşen ulusal kadromuz, İrlanda’yı 87 – 32 üzere çok net bir skorla yenmeyi başardı. Ayrıyeten oynisimığı üç maçta 140 averaj yakalayarak küme kademelerinde Almanya’dan sonra en fazla averaj kazanan grup oldu. Bizler de ulusal ekibimizin her bir üyesine, bu harika kafaarıyı bizlere getirdikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Ulusal Grubumuz, FIBA NBA 2K21 Turnuvasında Şampiyon Oldu