Ubisoft binasında rehine durumu: Şimdilik bir tehdit bulunamadı ve çalışanlar tahliye edildi

ubisoft binasinda rehine durumu simdilik bir tehdit bulunamadi ve calisanlar tahliye edildi keAmkGmM

ubisoft binasinda rehine durumu simdilik bir tehdit bulunamadi ve calisanlar tahliye edildi 0

Son Durum (00:57): Tüm çalışanların tahliye edildiği binada bir tehdit bulunmadığı açıklandı. Kotaku’nun haberine göre TVA Nouvelles isimli haber kanalı, 911 davetinin aldatmaca olduğunu söylüyor. Kimin sorumlu olduğu araştırılıyor.

Özgün haber: Assassin’s Creed, Watch Dogs ve Far Cry üzere oyunların sahibi olan Ubisoft’un, Kanada’daki oyun stüdyosundan enteresan haberler geliyor.

Geçtiğimiz dakikalarda aktarılan bilgilere nazaran eli silahlı saldırganlar Montreal stüdyosunu basmış ve çalışanları rehin almış. Bölgede birçok polisin olduğu ve hatta bir helikopterin de üstten durumu denetim ettiği söylendi. Etraf sokaklar büsbütün kapatılmış ve denetim altına alınmış

Montreal polisinin aptığı açıklamaya nazaran bir soygun ihtimali kelam konusu. Ayrıyeten Montreal Belediye Başkanı Valerie Plante “Halkı Mile End bölgesinden uzak durmaya çağırıyoruz.” dedi. Ubisoft Sözcüsü Heather Steele ise durumdan haberdar olduklarını söyledi. Olaya ilişkin etraftan alınan manzaraları aşağıda bulabilirsiniz.

Güncelleme 00:15 – Binadaki çalışanların polis eşliğinde binadan tahliye edildiği söyleniyor.

Güncelleme 00:23 – Çalışanlar yavaş yavaş binadan tahliye ediliyor ve Gamasutra’nın haberine nazaran, polis rastgele bir tehdit bulamamış.

Güncelleme 00:28 – Yaşananların latife olduğuna dair söylentiler var.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Ubisoft binasında rehine durumu: Şimdilik bir tehdit bulunamadı ve çalışanlar tahliye edildi