Twitter Kullanıcıları Neden Fleets Özelliğini Kullanmıyor?

twitter kullanicilari neden fleets ozelligini kullanmiyor

Twitter, geçtiğimiz ay Fleets isimını verdiği öyküler özelliğini kullanıcılarına sunmuştu. Twitter’ın epeyce umutlu olduğu, 24 saat görünürlüğe sahip olan ve daha sonra kaybolan paylaşımlar yapabilmeyi sağlayan Fleets özelliği, şirketin beklentilerini karşılamakta başarısız oldu.

Digital Information World’de yer alan habere nazaran Fleets özelliği, Twitter kullanıcıları tarafından çok fazla tercih edilmedi ve hatta platforma gereksiz bir ekleme olarak değerlendirildi.

Twitter kullanıcıları, hudutlu müddet için kyer içerik paylaşmak istemiyor

twitter kullanicilari neden fleets ozelligini kullanmiyor 0 BZ4Bejjj

YouGov tarafından gerçekleştirilen bir çalışmisima iştirakçilerin yarısı, Twitter’da hudutlu mühlet için kalan içerik paylaşmak istemediğini lisana getirdi. İştirakçilerin %35’i ise hâlihazırda öbür uygulamalardan öykü paylaşımı yaptıklarını tabir etti.

Gerçekleştirilen araştırmada elde edilen bir başka değişik sonuç ise iştirakçilerin %13’ünün tanıdığı hiç kimsenin Fleets paylaşımı yapmadığı oldu. İştirakçilerin %10’u da nasıl paylaşım yapılacağını bilmediğini lisana getirdi.

twitter kullanicilari neden fleets ozelligini kullanmiyor 1 kpR596QN

Yapılan araştırmisima iştirakçilere sorulan bir öteki soru, öbür kullanıcıların Fleets paylaşımlarını ne sıklıkla görüntüleyeceğinizi düşünüyorsunuz oldu. İştirakçilerin cevapları ise şu biçimde sırmekandı:

  • Günde bir kere ya da daha fazla: %39
  • Haftada bir kezden fazla lakin günlük denetim etmem: %23
  • Haftada bir defa: %7
  • Haftada bir seferden daha az: %16
  • Hiç denetim etmem: %6
  • Fikrim yok: %9

twitter kullanicilari neden fleets ozelligini kullanmiyor 2 BjrDSnZC

Yapılan çalışmada markaların ne vakit Fleets özelliğini kullanmasını uygun bulursunuz sorusu da soruldu. İştirakçilerin %54’ü indirim olduğunda, %40’ı yeni eser çıkardıklarında, %35’i kamera gerisi sahnelerde karşılığını verdi. %13’lük kesim ise markaların Fleets paylaşımlarını hiçbir vakit uygun bulmisimıklarını tabir etti.

Pekala, siz Twitter’ın Fleets özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Twitter’da sıkça kullandığınız bir özellik oldu mu? Fikirlerinizi yorumlar kısmında belirtebilir ayrıyeten araştırmanın yapıldığı YouGov’un internet sitesine burisiman ulaşabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Twitter Kullanıcıları Neden Fleets Özelliğini Kullanmıyor?