Twitter Bitcoin ve Altcoin Piyasasının Dev İsimlerinin Hesaplarını Askıya Aldı!

twitter bitcoin ve altcoin piyasasinin dev isimlerinin hesaplarini askiya aldi 2R7Q1KwE

Sosya medya devi Twitter, en iyi Bitcoin ve altcoin etkileyicilerinden ve fenomenlerinden bazılarının hesaplarını askıya aldı. Askıya alınan hesaplar arasında, ünlü Stok Akış (S2F) Modeli’yle tanınan PlanB ve başarılı tahminleri olan analist Willy Woo’nun hesapları da bulunuyor.Sosya medya devinin neden böyle bir karar aldığı ise henüz bilinmiyor.

Twitter, Bitcoin ve altcoin fenomenlerinden bazılarının hesaplarını askıya aldı

Sosya medya devi Twitter, geçtiğimiz dönemlerde kripto para piyasasında ünlü olan isimlerin hesaplarını askıya aldı (örneğin; Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano). Bugün ise Twitter, Bitcoin ve altcoin piyasasında nam salmış ünlü isimlerin bazılarının hesaplarını askıya alıyor. Askıya alınan hesaplar arasında; @thecryptodog, @woonomic, @WSBChairman , @KoroushAK ve @100trillionusd gibi hesaplar bulunuyor.

twitter bitcoin ve altcoin piyasasinin dev isimlerinin hesaplarini askiya aldi 0 JQaTvCIt

Bu hesaplar, yüz binlerce takipçiye sahip olan ve kripto piyasasında önemli etkileri olan isimlere ait hesaplardır. Hesapları askıya alınan isimler arasında; Stok Akış (S2F) Modeli’nin mucidi PlanB, başarılı tahminler olan analist Willy Woo ve Crypto Dog’da bulunuyor. Şimdiye kadar yüz binlerce takipçisi olan bu hesapların neden tasfiye edildiği belli değil. Twitter yalnızca kurallarını ihlal ettiğini iddia ediyor.   

Twitter daha önce de bazı kripto etkileyecilerinin hesaplarını askıya aldı

Twitter, geçen Şubat ayında Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı ve Bitcoin savunucusu Anthony Pomliano’nun hesabını askıya aldı. Ancak daha sonra saatler içinde hesabı restore edip tekrar açtı. Twitter CEO’su Jack Dorsey ise şu anda ilk tweet’ini değiştirilemez bir token olarak açık artırmaya çıkaran en büyük kripto para Bitcoin’in ateşli bir savunucusu olarak biliniyor.    

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Twitter Bitcoin ve Altcoin Piyasasının Dev İsimlerinin Hesaplarını Askıya Aldı!