Sosyal Medya

Twitter Algoritması, Yeni Xbox’ı PS5’e Tercih Etti

Dün sizlerle paylaşmış olduğumuz bir haberde Twitter algoritmasının büyük fotoğrafları küçük fotoğraflara dönüştürürken beyaz ciltli insanları öne çıkardığından bahsetmiştik. Görünüşe nazaran Twitter’ın algoritması sisimece beşerler ortasında değil, kafaka objeleri de küçük resme dönüştürürken birbirlerinin önüne geçiriyor.

Twitter algoritmasının bu özelliğinin viral olmasıyla birlikte kullanıcılar, algoritmanın hangi görselleri öne çıkaracağını görmek için birtakım karşılaştırmalar yapmaya kafaladılar. Bu karşılaştırmaların en dikkat çekenlerinden biri; Microsoft tarafından piyasaya sürülen lakin popülerleşemeyen telefonu Windows Phone’un iPhone 11 ve Galaxy S10’u gölgede bıraktığı karşılaştırma oldu.

Twitter’ın Windows Phone’u iPhone 11 ve Galaxy S10’a tercih ettiği tweet

twitter algoritmasi yeni xboxi ps5e tercih etti 0 pVWs4W7L

Tweeti görüntüleyemeyenler buraya tıklayarak ulaşabilirler.

Bir öteki kullanıcı ise Twitter küçük fotoğraf algoritmasının yeni jenerasyon konsol savaşlarında kimin yanında olduğunu(!) merak etti ve PlayStation 5 ile Xbox Series X’i karşılaştırdı. Twitter algoritması, Xbox Series X’i öne çıkararak tercihini göstermiş oldu.

Twitter’ın Xbox Series X’i PlayStation 5’e tercih ettiği tweet

twitter algoritmasi yeni xboxi ps5e tercih etti 1 NGmct5kS

Tweeti görüntüleyemeyenler buraya tıklayarak ulaşabilirler.

Ferdî Twitter hesabım üzerinden gerçekleştirdiğim karşılaştırmada ise Twitter algoritmasının iki büyük rakip olan iPhone 11 Pro Max ile Samsung Galaxy S20 Ultra’dan hangisini tercih edeceğini görmek istedim ve Twitter, Galaxy S20 Ultra’yı öne çıkarmayı tercih etti.

Twitter’ın Samsung Galaxy S20 Ultra’yı iPhone 11 Pro Max’e tercih ettiği tweet

6f802c8b836fffcfba0c96eisimde4140865410765

Tweeti görüntüleyemeyenler buraya tıklayarak ulaşabilirler.

Webtekno Twitter hesabından gerçekleştirdiğimiz karşılaştırmada ise Twitter’ın gülen yüz emojisini mi yoksa üzgün yüz emojisini mi öne çıkardığını görmek istedik ve sonuç olarak en azından Twitter’da yüzümüzün güldüğünü gördük.

Twitter’ın gülen yüz emojisini üzgün yüze tercih ettiği tweet

twitter algoritmasi yeni xboxi ps5e tercih etti 3 sCjYeDHI

Tweeti görüntüleyemeyenler buraya tıklayarak ulaşabilirler.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu