Mobil

Twitter, Aldatıcı Tweetleri Beğenmeden Evvel Uyaracak

Toplumsal medya platformları, uygulamaları üzerinden binlerce bireye ulaşan yanlış bilgilere karşı savaş açalı oldukça uzun vakit oluyor. Bununla birlikte, bu ayın başlarında gerçekleşen ABD kafakanlık seçimlerinde yanlış bilgilerin yayılmasına karşı alınan tedbirler daha da katılaşmıştı.

ABD seçimleri boyunca Twitter, yanlış bilgiler içeren tweetlere karşı epey proaktif bir yaklaşım sergiledi ve bu kapsamda mevcut ABD kafakanı Donald Trump’ın tweetleri dahi “Yanlış bilgiler içeriyor” biçiminde etiketlenmişti. Twitter artık ise yanlış bilgiler içeren tweetleri etiketlemedeki yaklaşımını daha da katılaştıracağını açıklisimı.

Twitter, yanlış bilgiler içeren tweetlerin beğeni sayılarını düşürecek

twitter aldatici tweetleri begenmeden evvel uyaracak 0 Id7Yu6eI

Twitter’ın açıklamalarına nazaran artık kullanıcılar, yanlış bilgi etiketine sahip bir tweeti beğenmeye çalıştıklarında bir açılır pencere uyarısı ile karşılaşacaklar. Twitter, yeni uygulamasıyla yanlış bilgiler içeren tweetlerin beğeni adetlarını önemli biçimde düşürmeyi hedefliyor.

Twitter tarafından yapılan açıklamaya nazaran tweetlere eklenen ikaz etiketleri, yanlış ya da aldatıcı bilgilerin yayılmasını yüzde 29 azaltmayı kafaarmış durumda. Yanlış bilgiler içeren tweetlerin beğeni sayılarını azaltmak, hem bu tweetlerin ayrımlı kullanıcıların ana sayfasına düşmesinin önüne geçecek, hem de daha fazla beğeni almak isteyenlerin aldatıcı bilgilere kafavurmasını engelleyecek.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu