Türkiye’nin Oscar adayı 7. Koğuştaki Mucize seçildi

turkiyenin oscar adayi 7 kogustaki mucize secildi Xu4KdwaL

turkiyenin oscar adayi 7 kogustaki mucize secildi 0 jVA6zbvV

Sinema dalında dünyanın en itibarlı ödüllerinden biri olan Akademi Ödülleri’nde ya da daha çok bilinen ismi ile Oscar’da bildiğiniz üzere Yabancı Lisanda En Yeterli Sinema isminde bir dal bulunuyor Bu kolda lisanı İngilizce olmayan dünyanın dört bir yanından sinema yarışabiliyor. Türkiye’nin de bu yıl bu kolda yarışacak olan sineması muhakkak oldu.

Yanlış anlaşılma olmadan şu durumu düzeltelim. Seçilen sinemamız şimdi Oscar için aday olmadı, hatta aday adayı da olmadı. Yalnızca Türkiye bu kolda listeye sokacağı sineması seçti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, 16 kişilik Seçici Konsey ile bu yılki Oscar etkinliğinin Yabancı Lisanda En Uygun Filmdalında yarışacak olan sinemamızı 7. Koğuştaki Mucize olarak seçti. Şura bu seçimi daha evvel müracaat yapan 23 sinema ortasından yaptı. Öteki sinemaların hangisi olduğu açıklanmadı. 

7. Koğuştaki Mucize, geçtiğimiz yıl ekim ayında yayınlanmıştı ve ülkemizde de yurt dışında da pek hoş yorumlar almıştı. Sinemanın direktörlüğünü Mehmet Ada Öztekin, senaryosunu ise Özge Efendioglu ve Kubilay Tat üstleniyor. Oyuncu takımında ise Aras Bulut Iynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Deniz Baysal, Sarp Akkaya, Celile Toyon Uysal, Ilker Aksum, Yurdaer Okur ve Yildiray Sahinler gibi isimler bulunuyor. Sinema şu anda Netflix üzerinde erişilebilir durumda.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Türkiye’nin Oscar adayı 7. Koğuştaki Mucize seçildi