Türkiye’de Kripto Parayla Satış Yapanlar Çoğalıyor! Şimdi de Kripto Parayla Tost Dönemi Başladı

turkiyede kripto parayla satis yapanlar cogaliyor simdi de kripto parayla tost donemi basladi XMuqutyI

Antalya’nın Alanya ilçesinde tostçuluk yapan bir esnaf, kripto parayla satışa başladı. Bağiçi, müşterilerinin isterlerse tost satın alırken kripto parayla ödeme yapabileceklerini lisana getirdi.

Alanya’da 2 yıldır tostçuluk yapan Ahmet Bağiçi, artık kripto parayla da tost satışı yapıyor. DHA’nın haberine nazaran Bağiçi, son vakitlerde daha fazla yaygınlaşmaya başlayan kripto paralarla alakalı kendi işletmesinin de bir şeyler yapması gerektiğini düşündü. Esnafa nazaran bu ödeme hali müşteriler için de kolaylık sağlıyor. Bağiçi, hususla alakalı olarak şu tabirleri kullandı:

“Son periyotta gündemde olan kripto paralarla ilgili bir şeyler yapmam gerektiğini düşündüm. O yüzden müşterilerime kripto paralarının hepsiyle ödeme imkanı sundum. Bu halde kendi kullandıkları borsadan ya da soğuk cüzdanlarından QR koduyla işletmemizin kripto para hesabına ödeme yapabiliyorlar.”

Herkes Nasıl Yapıldığını Soruyor

Bağiçi, genel olarak müşterilerinin bu uygulamaya hoş reaksiyonlar verdiğini söz etti. Bununla birlikte herkesin birinci başta kripto parayla ödeme imkanını duyduğunda şaşırdığını, sonra ise nasıl yapıldığını sorduklarını söyleyen Bağiçi, “İlk başta şaşırıyorlar sonra nasıl yapıldığını soruyorlar. Rastgele bir kripto para borsası kullanıyorlarsa onunla ödeme yapan arkadaşlarım oluyor. Yansılar hoş, biz de mutluyuz. En azından ilgi çekmenin memnunluğunu yaşıyoruz” sözlerini kullandı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Türkiye’de Kripto Parayla Satış Yapanlar Çoğalıyor! Şimdi de Kripto Parayla Tost Dönemi Başladı