Türkiye, nükleer güç alanında yüksek lisans eğitimi almak için Çin’e öğrenci gönderecek

turkiye nukleer guc alaninda yuksek lisans egitimi almak icin cine ogrenci gonderecek 8OS4uMhK

turkiye nukleer guc alaninda yuksek lisans egitimi almak icin cine ogrenci gonderecek 0 3FlR8IDh

Türkiye, Çin Halk Cumhuriyeti ile imzaladığı “Nükleer Gücün Barışçıl Maksatlarla Kullanımına Dair İş birliği Anlaşması” kapsamında 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı için öğrenci gönderecek. Yüksek lisans programlarına gönderilecek öğrenciler için seçim çalışmaları başladı.

Tsinghua Üniversitesi’ndeki Memleketler arası Nükleer Güç Mühendisliği ve İdaresi yüksek lisans programına gönderilecek öğrenciler, burada iki yıl boyunca lisansüstü eğitim alacak. Dört yıldır devam eden programa kabul edilen öğrencilere Çin devleti tarafından burs verilecek. Programa 12 öğrenci gönderilecek.

Bu kapsamda iki yıllık eğitim müddetince okul fiyatı ve program müracaat fiyatından muaf olacak öğrencilere aylık 5 bin 500 lira harçlık, konaklama, sıhhat sigortası, gidiş-dönüş uçak bileti ve Çince lisan kursu üzere hayli cazip avantajlar sunulacak.

turkiye nukleer guc alaninda yuksek lisans egitimi almak icin cine ogrenci gonderecek 1 24Higt4W

Kelam konusu program için aranan ön kaideler ise ileri düzeyde İngilizce bilgisi ve 2,5 seviyesinde olan genel not ortalaması olarak dikkat çekiyor. Ayrıyeten en geç Haziran 2021’de mezun olmak gerektiğini de hatırlatalım.

Nükleer güç alanında kendini geliştirmek isteyen adayların pdf formatında İngilizce özgeçmiş, İngilizce transkript ve İngilizce kaleme alınmış niyet mektuplarını icc-human-capital@enerji.gov.tr mail adresine göndermeleri gerekiyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Türkiye, nükleer güç alanında yüksek lisans eğitimi almak için Çin’e öğrenci gönderecek