TSMC üçüncü çeyreği rekorla kapattı

tsmc ucuncu ceyregi rekorla kapatti RlOKTBrs

tsmc ucuncu ceyregi rekorla kapatti 0

Döküm kesiminin başkanı, yarı iletken bölümünün önderi ve en bedelli 10 teknoloji şirketi ortasında yer alan TSMC; üçüncü çeyreği beklentilerin üzerinde kapattı. Bu periyotta inanılmaz bir yonga talebi geldi.

Daima büyüyor

Yılın üçüncü çeyrek raporlarına nazaran TSMC’nin geliri 12.4 milyar dolara ulaştı. Çeyrek bazda yüzde 22, yıl bazında ise yüzde 20 civarında bir artış elde edildi. Mart ayında tabana vuran paylar yüzde 84 civarında bir artışla tarihteki en yüksek düzeyine ulaştı.

TSMC’nin bu periyotta epey ağır bir sipariş trafiği aldığı belirtiliyor. Apple 14 Bionic yonga seti 5nm bantlarının büyük kısmını ayırmış durumda. AMD de 7nm sürecinde ağır bir sipariş vermiş durumda. Öteki bir yoğunluk ise Kirin 9000 yonga setinde yaşanıyor lakin 5nm sınırları dolduğu için TSMC talebi yarı yarıya karşılayabildi.

Pandemi devrine karşın yaşanan yoğunluk TSMC’nin amaçlarını büyütmesine neden oldu. Yılın dördüncü çeyreğinde bilhassa Apple’ın siparişleri arttırması bekleniyor. Bu bakımdan gelirler daha da artacak.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

TSMC üçüncü çeyreği rekorla kapattı