Trump, Seçimleri Kaybederse Twitter Hesabı Kapatılabir

trump secimleri kaybederse twitter hesabi kapatilabir QeZy7zDz

Amerika Birleşik Devletleri, yeni kafakanını belirlemek için 3 Kasım günü sandık başına gitti. sayımların hâlâ devam ettiği saatlerde Demokratların isimayı Joe Biden, rakibi Donald Trump karşısında büyük bir üstünlük kurmuş durumda. Lakin kafakan Trump, hassas süreci hiçe sayarak basın konferanslarında ve Twitter hesabında yanlış bilgiler paylaşmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde kazandığını duyuru eden Trump, Demokratları hile yapmakla suçlayarak Twitter’ın risimarına takılmıştı. Trump’ın gerisi ardı kesilmeyen bu paylaşımlarından sonra Twitter, mevcut kafakanın son birkaç gündeki gönderilerinin çoğunluğunu ‘yanıltıcı’ ve ‘tartışmalı’ olarak işaretledi.

Trump, seçimleri kaybederse Twitter hesabı kapatılabilir:

trump secimleri kaybederse twitter hesabi kapatilabir 0 K3pBUwGc

Donald Trump, şimdiye kadarki paylaşımlarıyla Twitter’ın “seçimleri yahut başka yurttaşlık süreçlerini manipüle etmek emeliyle Twitter’ın hizmetlerini kullanmayacağını” belirten Sivil Dürüstlük Siyasetini tekraren ihlal etti.

Bununla birlikte mevcut kafakan, seçimleri kaybederse Twitter hesabı çok daha sıkı bir formda denetlenebilir ve hatta Twitter siyasetlerine nazaran askıya alma yahut kaldırılma ile karşı karşıya kalabilir. Bunun nedeniyse seçimleri kaybettikten sonra Trump’ın tweetlerinin “dünya önderi” muafiyetleri kapsamının dışına çıkarılması olacak.

Twitter, Trump’ın paylaşımlarına ikaz eklemekle yetinmişti:

trump secimleri kaybederse twitter hesabi kapatilabir 1 uTXhABKB

Twitter, şimdiye kisimar kamusal telaffuzların sıhhatini korumak maksadıyla Trump’ın tweetlerini platformdan kaldırmamış ve sırf ihtar bayrağı eklemekle yetinmişti. Bir Twitter sözcüsü, Business Insider’a yaptığı açıklamisima, bir hesabın kamu faydasına değerlendirilebilmesi için üç kritere uyması gerektiğini belirtti: bir hükümet / seçilmiş yetkili yahut misyon için isimay olan biri olması, 100.000’den fazla takipçisinin olması ve doğrulanmış hesap olması.

Trump’ın hesabı şu anda kamu faydasına bilgi yayınlamanın her üç unsuruna de uygun. Bu da kafakanın paylaşımlarına ihtar konulmuş olsa bile platformun “dünya önderi” muafiyetleri kapsamında tutulduğu manasına geliyor.

Lakin Trump mevcut makamını kaybederse, hesabı katiyen Twitter’ın dünya önderi kriterleri tarafından korunmayacak. Bu da platformun kurallarını ihlal etmeye devam ederse liderin Twitter hesabını kaybedebileceği manasına geliyor.

Sıradaki içerik:

Trump, Seçimleri Kaybederse Twitter Hesabı Kapatılabir