Toyota Lideri Tesla’ya Çattı: Tesla’nın Yalnızca Tanımı Var

toyota lideri teslaya catti teslanin yalnizca tanimi var 7N232Ub6

Toyota lideri Akio Toyoda, geçtiğimiz hafta sonu bir basın toplantısı düzenledi. Toplantı sırasında dalın bir numaralı elektrik motorlu araba üreticisi Tesla’yı amaç alan Toyoda, Tesla’nın şimdi gerçek bir iş ve gerçek bir dünya yaratamisimığını söyledi. Açıklamalarını hayli garip biçimlerde örneklendiren Toyoda, araba dalını restoranlara benzetti.

Akio Toyoda, Toyota’nın tüm ekipmanlara sahip olan bir restoran olduğunu, Tesla’nın ise bazı tanımları olan bir şef olduğunu tabir etti. Bu bağlamda Tesla’nın sahip olmisimığı şeylere sahip olduklarını söyleyen Toyoda, tüketicilere eşsiz ve hiçbir eksiği olmayan bir menü sunduklarını açıkladı. Toyoda’ya nazaran Tesla, tam da bu noktisima Toyota’ya kaybediyor.

toyota lideri teslaya catti teslanin yalnizca tanimi var 0 2epgET4A

Yaptığı açıklamalar sırasında sayılara da değinen Toyoda, Tesla’nın bu yıl 500 bin araba üretme gayesinin olduğunu fakat Toyota’nın 2019 yılında 10 milyondan fazla araç sattığını söyledi. Fakat buna karşın Tesla’nın mali kıymeti, Toyota’nın neredeyse iki katı düzeyinde. Toyoda, Tesla’yı hoş alanlerden vurmuş olsa da bu yenilgiyi kabul etti. Mevcut pay fiyatlarında Tesla’ya kaybettiklerini söyleyen Toyota lideri, iş eserlere geldiğinde ise durumun çok daha farklı olduğunu belirtti.

Toyoda’nın açıklamaları dikkate bedel olsa da araba kesiminin, Tesla’nın peşinden gitmeye çalıştığı sugötürmez bir gerçek. Kesim devleri, arabalerinin içten yanmalı motorlarını elektrik motorlarıyla değiştirmeye başladılar bile. Elbette Toyota da bu mevzudaki çalışmalarını sürdürüyor lakin şirket, birkaç yıldır sahip olduğu pazarların büyük bir kısmında hibrit modeller sunuyor. Açık konuşmak gerekirse bu araçlar, beklenen ilgiyi pek de görmüyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Toyota Lideri Tesla’ya Çattı: Tesla’nın Yalnızca Tanımı Var