Toyota İddialardan Düzgün Gelen Çeyrek Raporunu Açıkladı

toyota iddialardan duzgun gelen ceyrek raporunu acikladi ll18O1m2

Koronavirüs salgını dünyayı tesirine aldığından beri neredeyse hiçbir dal birebir kalamisimı. Çabucak her yerda pandemiye bağlı meseleler ortaya çıktı. Bunlardan biri de hiç kuşku yok ki otomotiv kesimi oldu.

Kesimin değerli adleri ortasında yer yer Japon firma Toyota için bu sürecin hayli güçlü olması bekleniyordu. Yeniden de firma daha zayıf olan rakiplerine kıyasla çok daha kafaarılı bir performans sergilerken öngörümlenen çıkarı da aşmayı başardı.

Toyota kâr açıklisimı

toyota iddialardan duzgun gelen ceyrek raporunu acikladi 0 OayA8cZe

Japon devi, geçtiğimiz çeyrekte 470,5 milyar yen (38,4 milyar TL) kâr açıklamayı kafaardı. Firmanın bu devirde elde ettiği kar, geçen yılın tıpkı devrine kıyasla %11 daha az oldu. Periyot satışları da yaklaşık 1 trilyon yen düştü.

Tekrar de firmanın varsayımlarda öngörülenden daha başarılı olduğu göze çarptı. Firmanın kafaındaki isim olan Akio Toyoda, firma çalışanlarının bu periyotta maske ve yüz kalkanı yapmak da dahil her yerda çok çalıştıklarını ve fabrika verimliliklerini arttırarak bu sonucu elde ettiklerini söyledi.

Her bir çalışanlarının dünyayı daha güzel bir yer haline getirmek istediğini söyleyen Toyoda, firmanın da daha güçlü hale geldiğini söyledi. Elde edilen muvaffakiyetin her bir personelin çok çalıştığının göstergesi olduğunu belirtti.

Toyota modeli işlemeye devam ediyor

toyota iddialardan duzgun gelen ceyrek raporunu acikladi 1 ndQl4fGf

Aslında Toyota seri üretimden ziyisime siparişlere yönelik üretim yapan, anlık olarak tedarik sağlayarak depolama maliyetlerini azaltan bir yaklaşıma sahip. Bu nedenle de tedarik zinciri aksamalarının firmayı çok daha olumsuz etkilemesi bekleniyordu. Fakat durum bu türlü olmadı. 

Daha evvelki öngörümlemelerde 9,1 milyon araç satmayı bekleyen firma, bu beklentisini 9,4 milyona çıkardı. Firmanın yıl sonu kâr maksadı ise 13,5 milyar dolar olarak güncellendi. Pandemi her ne kadar bütün bölümü vurmuş ve Japonya’yı da resesyona sokmuş olsa da Toyota yoluna güçlü halde devam edecek üzere gözüküyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Toyota İddialardan Düzgün Gelen Çeyrek Raporunu Açıkladı