Toyota, Arabalara Yakıt Sunacak Otonom Drone Patenti Aldı

toyota arabalara yakit sunacak otonom drone patenti aldi hhAz7gCR

Elektrikli arabalerin popülerliği son vakitlerde değerli bir oranda artış yaşadı. Bu artış sayesinde hem bölümü büyüdü hem de bu dala katkı yapabilecek birtakım yan eserler geliştirilmeye kafalisimı. Geliştirilen son eserlerden birisiyse Toyota’nın otonom drone’u oldu.

Japonya merkezli araba devi Toyota, aldığı son patentle birlikte üzerinde çalıştığı yeni teknolojiyi gösterdi. Şirketin son patenti, elektrikli arabaleri şarj edebilecek drone’du. Bu platform maksat arabain olduğu bölgeye gerçek kendisi giderek arabain bataryasını otomatik olarak dolduracak.

Sadece elektrikli arabalere de hitap etmeyecek:

toyota arabalara yakit sunacak otonom drone patenti aldi 0 8nqzMqzn

Üstelik şirketin drone’u sadece elektrikli arabalere de hizmet etmeyecek. Patentte alan alan bilgilere nazaran drone, arabalere akaryakıt yahut hidrojen yakıt hücresi de sunabilecek. Yakıt talep eden bir arabae hangi drone’un gönderileceğiyse çeşitli koşullar göz önüne alınarak sistem tarafından otomatik olarak belirlenecek.

Patent müracaatındaki görsellere nazaran otonom drone bir depolama alanına, yakıt aktarma yerizmasına ve merkezi bir kontrolcüye mesken sahipliği yapacak. Lakin drone’un bir arabae hareket halindeyken mi yoksa dururken mi ikmal yapacağı şu an için netlik taşımıyor.

Toyota’nın patenti hayli kullanışlı adetlabilecek bir aracı ortaya koysa da bu aracın gerçek olup olmayacağı da kesin değil. Tekrar de Toyota’nın bu tıp teknolojiler üstünde çalışıyor olduğunu görmüş olduk. Şirket, ilerleyen vakitlerde daha gelişmiş prototipler üretebilir ve hatta bunları hayatımıza bile sokabilir.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Toyota, Arabalara Yakıt Sunacak Otonom Drone Patenti Aldı