TOGG CEO – Yerli Araba Tedarikçileri Hakkında Açıklama

togg ceo yerli araba tedarikcileri hakkinda aciklama pssj7QKk

Türkiye’nin arabası Teşebbüs Kümesi (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, mekanli otomobil projesiyle ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Bir müddettir tartışılan bir probleme değinen Karakaş, yerli araba için 101 tedarikçi seçildiğini, bunların yüzde 75’inin alanli olduğunu söyledi. Yüzde 75’lik bölümün çoğunluğunun da Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSisim) üyesi olduğunu belirten CEO, geriye kalan yüzde 25’lik tedarikçi ölçüsünün memleketler arası kuruluşlar olduğunu söz etti.

Gürcan Karakaş, alanli araba için evvel yerli tedarikçilere gidildiğini, gerekli kesimin bulunamisimığı takdirde de dünyanın en güzellerinin tercih edildiğini söylüyor. Bu bağlamda mekanli araba için en kritik kesimin da batarya olduğunu belirten Karakaş, bu mevzuda da kendini ispatlamış olan Farasis ile mutabakata varıldığını ifisime ediyor.

“2032’ye kadar 1 milyon araç üretilmiş olacak”

togg ceo yerli araba tedarikcileri hakkinda aciklama 0 MrzZ2IUs

Gürcan Karakaş, İstanbul Sanayi Odası’nın kasım ayı meclis toplantısında, üretim tesisiyle ilgili de açıklamalarda bulundu. Gemlik’teki fabrikanın toplamda 1,2 milyon metrekare yere oturduğunu tabir eden Karakaş, 175 bin metrekarelik üretim tesisinde 4.300 kişinin çalışacağını belirtti. Tesisin yıllık araç üretim kapasitesinin 175 bin olduğunu ifisime eden TOGG CEO’su, 2032 yılına kadar 1 milyon aracın banttan ineceğini vurgulisimı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

TOGG CEO – Yerli Araba Tedarikçileri Hakkında Açıklama