Tizen işletim sistemli Samsung monitörler satışa çıkıyor

tizen isletim sistemli samsung monitorler satisa cikiyor 9dTBY3IW

tizen isletim sistemli samsung monitorler satisa cikiyor 0 i6b2DOCC

Dünyanın birinci akıllı monitörü olarak tanımlanan Samsung’un yeni M serisi satışa çıkıyor. Tizen işletim sistemi sayesinde akıllı televizyon ve profesyonel monitör kavramı bir ortaya gelmiş oluyor.

Samsung M5 özellikleri ve fiyatı

Samsung Smart Monitor ismiyle tanıtılan yeni seri Tizen işletim sistemi sayesinde firmanın akıllı televizyonları üzere kaynaktan bağımsız bir formda çalışabiliyor. Uygulama mağazası sayesinde Netflix üzere pek çok platformu HDR10 takviyesiyle izlemek mümkün.

Samsung DeX dayanaklı monitör ayrıyeten Bluetooth 4.2 sayesinde klavye ve fare bağlamanıza da müsaade veriyor. Böylelikle bağımsız bir halde Office evraklarınızla çalışabiliyorsunuz. Kısaca gündelik işler ve içerik tüketimi için Samsung M5 ülkü hale geliyor. Oyun ve profesyonel işler için ise bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.

Donanım tarafına gelecek olursak 4K çözünürlük, iki adet 5W hoparlör, kablosuz kumanda, iki adet USB 2.0 girişi, HDMI takviyeli iki adet USB Tip-C girişi, süratli eşleşme için NFC, 60Hz tazeleme oranı, 250 kandela parlaklık oranı, griden griye 8ms reaksiyon müddeti, titreşim engelleme, oyun modu sayılabilir.

Samsung M5 modelinde 27 inçlik seçenek 230$ iken 32 inçlik seçenek ise 280$ olarak belirlenmiş. Bu haftadan itibaren Samsung M5 modellerini piyasada görmek mümkün olacak.

tizen isletim sistemli samsung monitorler satisa cikiyor 1 kg1zSEOv

Samsung M7 özellikleri ve fiyatı

Samsung M7 modeli ilişki tarafında biraz farklılaşıyor. Bir adet USB Tip-C kontağından 65W güç çekebilmek mümkün. Yeniden HDMI kontakları bağımsız olarak yer alıyor ve 3 adet USB 2.0 girişi bulunuyor. 32 inçlik bu model 400$ fiyat etiketi ile Aralık ayında piyasada olacak.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Tizen işletim sistemli Samsung monitörler satışa çıkıyor