Sosyal Medya

TikTok’un 100 Milyon Takipçili Birinci Hesabı: Charli D’Amelio

Rakiplerine kıyasla hayli yeni bir uygulama olmasına karşın kısa müddette dünyanın en tanınan toplumsal medya uygulamalarından biri haline gelen TikTok, pek çok tartışmanın odak noktasında yer alıyor olsa da popülerliğini günden güne artırmaya devam ediyor. Tabi TikTok kullanıcıları da öyle…

Charli D’Amelio, astronomik yükselişiyle 100 milyon takipçiye sahip birinci TikTok kullanıcısı oldu. Üstelik D’Amelio, takipçi sayısı konusunda rakiplerine çok önemli bir ayrım atmış durumda. En fazla takipçiye sahip TikTok kullanıcıları listesinin ikinci sırasında alan alan isimdison Rae, 69,6 milyon takipçiye sahipken; en fazla takipçiye sahip 3. kullanıcı olan Zach King, 52,8 milyon takipçiye sahip.

100 milyon takipçiye ulaşan Charli D’Amelio, birinci TikTok görüntüsünü Mayıs 2019’da atmıştı

tiktokun 100 milyon takipcili birinci hesabi charli damelio 0 1ptdkm48

Charli D’Amelio, 100 milyon takipçiye ulaşarak sırf kendi ismine değerli bir kilometre taşını geride bırakmakla kalmisimı. Birebir vakitte TikTok’un popülerleşme suratının da kanlı canlı bir göstergesi oldu. Çünkü an prestijiyle 100 milyondan fazla takipçiye sahip olan D’Amelio, birinci TikTok görüntüsünü sadece bir buçuk yıl evvel, Mayıs 2019’da paylaşmıştı.

Dünyanın en tanınan YouTuber’ı olarak kabul edilen PewDiePie’ın 100 milyon aboneye ulaşması tam 9 yılını almıştı. Katy Perry, Twitter’ın 100 milyon takipçili birinci kullanıcısı olduğunda ise birinci tweetini atmasının üzerinden 8 yıl geçmişti. Selena Gomez, 2016 yılında Instagram’ın birinci 100 milyon takipçili kullanıcısı olduğunda ise platforma katılmasının üzerinden 5 yıl geçmişti.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu