Sosyal Medya

TikTok’ta Viral Olan Akımlar – 2020

Giderek kullanım oranları yükselen Tiktok, toplumsal medya kullanıcılarını isimeta ikiye bölmüş durumda. Kimi bu mecranın gereksizliğinden kelam ederken kimi de işin yalnızca cümbüşüne bakıyor. 

Data ihlali argümanları, muhtemel Amerika Birleşik Devletleri yasağı üzere haberlere rağmenTikTok görüntüleri, artık ayda trilyonlarca adetda görüntülemeye ulaşmış durumda. Bunun en büyük nedeni de TikTok’ta viral olan akımlara emsal görüntüleri kolay kolay öbür toplumsal medya platformlarında göremiyor olmanız.

Pak bebeklerin başına su dökme:

tiktokta viral olan akimlar 2020 0 imvcnmI1

Anne, elinde bir şişe ya da bardak olduğu halde dans etmeye başlıyor. Müziğin ritmine nazaran yanındaki masun bebeğin başına su dökülüyor ve bazen gülen bazen ağlayan bebek yansılarını izliyoruz.

Elbette, TikTok platformunda viral olan pek çok akım üzere bu akım da tenkitlerin maksadı oldu. Bilhassa ağlayan bebeklerin olduğu görüntüler pek çok kullanıcıyı rahatsız etti. Yeniden de birçok anne TikToker bu akıma uygun görüntüler ile platformda yer aldı ve inanılmaz izlenme sayılarına ulaştı.

Meskende ben temizleme akımı:

tiktokta viral olan akimlar 2020 1 mDe3KPHW

Beşerler, bilhassa pandemi nedeniyle girdiğimiz istekli karantina sürecinde, meskenlerinde alternatif paklık, hoşluk ve yemek tekniklerine merak sardı. Ama TikTok’ta viral olan bir tane akım var ki, hem pes dedirtti hem de hususun uzmanları tarafından pek çok tenkit aldı.

Bu akıma nazaran bedeninizdeki bir beni elma sirkesi ya da onaylı olmayan bir temizleme jeli ile yok edebiliyordunuz. Akıma ilişkin pek çok görüntü çekildi fakat uzmanlar mevzu hakkında kesin bir lisanla uyarıyorlar; sakın yapmayın. 

Ben, sivilce üzere kendi imkanlarınızla yok edebileceğiniz bir şey değil. Bir uzmana görünmeden bedeninizdeki hiçbir beni kendi imkanlarınızla yok etmeye çalışmayın. Sonu cilt kanserine kadar gidebilen tehlikelere açık olan bu akımın uzun soluklu olmaması herkes için yeterli olacaktır.

Tırnak törpüsü ile diş traşlama:

tiktokta viral olan akimlar 2020 2 MS2BLifT

Pandemi nedeniyle girdiğimiz istekli karantina sürecinde beşerler meskenlerinde keşfettikleri hoşluk alternatiflerinin biraz suyunu çıkardılar. Her periyot ön dişlerle ilgili bir görünüm moda oluyor. Birkaç yıl evvel tavşan diş modası vardı, artık ise TikTok’ta viral bile olan düz dişler moda.

Birinci olarak söylemeliyiz ki, moda uğruna bedeninizin doğal bütünlüğüyle oynamayın. İkinci olarak, bu türlü bir şey yapacaksanız bile meskende ilkel imkanlarınızla sakın bu türlü bir işe kalkışmayın. Pek çok TikToker ön dişlerini bildiğimiz tırnak törpüsü ile traşlayarak yeni bir görünüm elde ettikleri görüntüler yayınlisimılar.

Elbette, işin uzmanları çabucak bu husus ile ilgili açıklamalarda bulundular ve bu türlü bir traşlama sürecinin diş sonlarını ve diş minelerini son derece berbat bir biçimde tahrip edeceğini söylediler. Geri dönülmez hasarlara neden olabilecek bu akımın gelip geçtiğini umut ediyoruz.

Tuzlu suya batırılan çilekten kurtçuk çıkarma:

tiktokta viral olan akimlar 2020 3 5YMtBRs6

Bu akım sırf TikTok’ta değil, uzun periyot pek çok ayrımlı toplumsal medya platformunda da viral oldu. Hatta akım, yeni bir akım yaratarak tuzlu suya batırılan çileklerden çıkan garip objelerin parodi görüntülerine dönüştü ve bu parodi akım da viral oldu.

Akımın kafyergıç noktası olan görüntüde bir genç, marketten aldığı bir ölçü çileği konutta kendi hazırlisimığı tuzlu su karışımının içine bırakıyor. Ortisiman kısa bir müddet geçiyor ve çileklerin içinden kurtçuk, böcek, solucan gibisi canlılar çıkıyor. Elbette akım süratle viral oluyor.

Daha sonra emsal deneyler pek çok TikToker ve öteki toplumsal medya fenomeni tarafından yapıldı lakin ortaya misal hiçbir canlı çıkmisimı. Tam herkes, yahu biz neler yiyoruz, diye isyan edecekken hususun ciddiyeti tam olarak anlaşılamadan parodi akımı ile komik bir hal aldı.

Alna yüzük sürerek demir eksikliği denetim etme:

328ff278875a12c7b9f273d7db4b8ab3isim53ee5f

Pek çok TikToker, uzman olmisimıkları tıp yerı ile ilgili bu tip ayrımlı bilgiler veren akımlar yaratmaktan bir türlü vazgeçmiyor. Kelam konusu akımda, bir bayan alnına parmağındaki yüzüğü sürtüyor ve alnında simsiyah lekeler oluşuyor. Birebir yüzüğü yanında bulunan erkek arkisimaşına sürdüğü vakit ise hiçbir iz ortaya çıkmıyor.

TikToker, bunun nedeni olarak kendisinin anemi olduğunu söylüyor. Anemi bir kan rahatsızlığı ve en büyük nedeni olarak da demir eksikliği gösteriliyor. Pekala, yüzük sürtme hisimisesi bir anemi belirtisini ortaya çıkar mı? Uzmanlara nazaran mutlaka hayır. Bayanda iz çıkıp, erkekte çıkmamasının nedeni olarak bayanların kullandığı kimyasal makyaj malzemelerinin ciltte bıraktığı unsurlardan bahsediliyor.

Anemi son derece önemli sonuçlar doğurabilecek bir rahatsızlıktır. Demir eksikliği kafata olmak üzere B12 üzere vitaminlerin eksikliği nedeniyle oluşabilir. Yüzük akımı eğlenceli olsa da siz; yorgunluk, süratli üşüyen uzuvlar, kafa dönmesi, nefes darlığı üzere bir şikayet hissetmediğiniz sürece anemi olduğunuzdan süphelenmeyin. Şayet kuşkunuz varsa kesinlikle bir sıhhat kuruluşuna başvurun.

Elma suyu şişesini ısırma:

2isim6730ec6e12cb1fae5fbe863f831db4024c8c5

Ülkemizde olmisimığına sevinsek mi üzülsek mi bilemediğimiz Martinelli isimli bir elma suyu markası bu akımın oluşmasına neden oldu. Elma suyunun epeyce sempatik, ortalama bir elma boyutunda bir şişesi var. Ancak pek çok TikToker için temel keyifli noktası içindeki elma suyu değil.

Nedendir bilinmez bir TikToker bu şişeyi ısırıyor, daha doğrusu ısırır üzere yapıyor ve çıkan sesin bir elma ısırırken çıkan ses ile birebir olduğunu keşfediyor. Bu görüntüyü izleyen başka kullanıcılar kulaklarına inanamıyor ve tekrar tekrar birebir süreci uyguluyorlar. 

Sonuç olarak bu akıma ilişkin milyonlarca görüntü çekiliyor ve akım süratle viral oluyor. Akımın en büyük katkısının Martinelli firmasına olduğu düşünülüyor. Tahminen firma milyonlarca dolar harcasa bu türlü bir reklam yapamazdı. Tahminen de harcamıştır? Kim bilir?

Sizin için kısa müddette dünya çapında milyonlarca faal kullanıcıya sahip olan TikTok toplumsal medya platformunda viral olan en dikkat cazip 8 akımı listeledik. Akımlardan kimileri tenkitlerin gayesi olsa da, kimileri epeyce eğlenceli. Listedeki akımlar ile ilgili niyetlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz. 

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu