TikTok Görüntüsünde COVID-19’la Alay Eden Hemşire Müsaadeye Ayrıldı

tiktok goruntusunde covid 19la alay eden hemsire musaadeye ayrildi UsEZrrzu

Birinci yeni tip koronavirüs (COVID-19) hadisesinin bildirilmesinin üzerinden yaklaşık bir yıl geçti ve dünya hâlâ virüsün yayılmasını önlemek için pek çok tedbir alıyor. Alınan bu tedbirlerden kimileri virüsün beşerler ortasındaki bulaşmasını önlemek için maske takmak, toplumsal aralık ve seyahat sonlarından oluşuyor. Fakat kimi şahıslar, bu tedbirlere uymisimığı üzere tiye alabiliyor.

Şimdiyse ABD’nin Oregon eyaletinin başşehri Salem’de bir sıhhat vazifelisi, COVID-19’la alay edercesine paylaştığı TikTok görüntüleri nedeniyle idari müsaadeye ayrıldı. Salem Statesman Journal’a nazaran ismi Ashley Grames olan bayan, kentteki Salem Health’te çalışıyordu. Kelam konusu TikTok görüntüsünde ise kisimın, maske takmak ve toplumsal araya uymak üzere tedbirlerle alay ediyordu.

Sıhhat görevlisinin idari müsaadeye ayrılmasına neden olan TikTok görüntüsü:

Gelen yansıların akabinde kisimının TikTok hesabı kapatıldı. Özgün görüntü silinse de kopyaları TikTok’ta dolaşmaya devam ediyor. @loveiskind05 isimlı hesaptan paylaşılan yepyeni görüntüde sıhhat vazifelisi, “İş arkisimaşlarım hâlâ seyahat ettiğimi, dışarıdayken maske takmadığımı ve çocuklarımın oyun buluşmalarına müsaade verdiğimi görünce” notuyla paylaşmıştı.

BuzzFeed’e nazaran görüntünün akabinde pek çok kişi görüntüdeki sıhhat görevlisinin kimliğini tespit ederek Salem’deki hastaneyi mevzu hakkında uyardı. Bunun üzerine hastane idaresi kisimını “soruşturma mühletince idari izne” ayırdı.

Hastaneden mevzu hakkında yapılan ilanda tek bir kişinin yaptığı bu açıklamanın Salem Health’in ve çalışanlarının pozisyonunu yansıtmisimığına vurgu yapıldı.

Salem Statesman Journal ayrıyeten, Salem Health’in çalışana bağlı COVID 19 olaylarında eyaletteki öbür tüm hastanelerden daha fazla COVID olayına sahip olduğunu bildirdi. Soruşturma kapsamında Grames’in son vakitlerde hastanede kimlerle irtibat kurduğuna da bakılacak.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

TikTok Görüntüsünde COVID-19’la Alay Eden Hemşire Müsaadeye Ayrıldı