THY, Türkiye’nin birinci yerli wireless IFE sunucu ve modemini üretti

thy turkiyenin birinci yerli wireless ife sunucu ve modemini uretti bzGYYLQX

thy turkiyenin birinci yerli wireless ife sunucu ve modemini uretti 0 EkhcgM6q

Türk Hava Yolları’nın alt markası Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. (Turkish Tecnic) kıymetli bir muvaffakiyete imza attı. Havacılıkta yerlileşme çalışmaları kapsamında Türkiye’nin havacılık bölümündeki birinci yerli ve ulusal sunucu ve modemini üretti. Wireless IFE maksadıyla üretilen server ve access point aygıtları, havayolu dalına yönelik özel işlevlere sahip.

Tasarımı, yazılımı ve üretimi büsbütün yerli Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. tarafından yapılan IFE server ve access point aygıtları uçak içi cümbüş sistemi için kullanılacak. Bu sunucular uçaklardaki medya içeriklerinin depolanması, anlık internet erişimi ve istendiğinde içeriklerin yolcular ile paylaşılmasına imkan sunuyor. Medya ve internet kaynağı olarak özetleyebiliriz. Yerli modem ise; sunucuda depolanan medya içeriklerinin ve internet hizmetinin, kablosuz erişim teknolojisi ile yolcuların aygıtlarına aktarılmasını sağlıyor.

thy turkiyenin birinci yerli wireless ife sunucu ve modemini uretti 1 hJr75BLB

THY Teknik’in ürettiği sunucu 6 TB dahili depolama alanına sahip. Muadili eserlere nazaran 3 kat daha büyük data depolama kapasitesine sahip. Rakiplerine nazaran daha süratli ve daha inançlı olduğu tabir ediliyor.

EASA’dan onay aldı

Geliştirilen sunucu ve modemler Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) tarafından test edildi. Şiddetli hava aracı ve etraf şart testlerinden geçerek en güçlü kurallar altında dahi misyonlarını kusursuz bir halde yerine getirebildiklerini kanıtlayıp EASA tarafından onay aldı.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., daha evvelki çalışmalar sonucunda birinci yerli uçak koltuğu ve uçak galley’i üretmeyi başarmıştı. Havacılık bölümünde kullanılan eserlerin yerlileştirilmesine yönelik Ar-Ge çalışmaları devam ediyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

THY, Türkiye’nin birinci yerli wireless IFE sunucu ve modemini üretti