The Game Awards, Sesli Betimleme Moduyla Yayınlanacak

the game awards sesli betimleme moduyla yayinlanacak NQgIySFN

Her yıl aralık ayında düzenlenen The Game Awards (Oyun Ödülleri), isminden da anlaşılabileceği üzere bir görüntü oyunu ödül merasimi. Geoff Keighley tarafından sunulan ve 2003 yılından beri düzenlenen ödül merasiminde bir sonraki sene ve ondan sonra piyasaya sürülecek oyunların ön gösterimi de yapılabiliyor. Yılın oyunu mükafatını seçerken oyların yüzde 90’ı heyet, yüzde 10’u ise toplumsal medyisimaki oyuncular tarafından alınıyor.

Bu sene de düzenlenen ve YouTube Gaming üzerinde canlı yayınlanacak olan The Game Awards etkinliğinde daha evvel hiç yapılmamış bir şey yapılmasına karar verildi. Sunucu Geoff Keighley, dün akşam saatlerinde yeni bir tweet paylaştı. Keighley’in Twitter üzerinde yaptığı açıklamaya nazaran The Game Awards etkinliğinde görme bozukluğu olan oyuncular için birinci kere bir özellik kullanılacak.

Geoff Keighley’in attığı tweet:

the game awards sesli betimleme moduyla yayinlanacak 0 juigCuna

The Game Awards’ın YouTube Gaming’de birinci sefer özel bir sesli betimleme modlu canlı yayına sahip olacağını onaylamaktan memnunluk duyuyorum. Erişebilirlik değerlidir.

Geoff Keighley, attığı tweet ile YouTube Gaming üzerinde canlı yayınlanacak olan The Game Awards etkinliğinde sesli betimleme özelliğinin olacağını açıkladı. Görme bozukluğu olan şahıslar için ziyadesiyle kıymetli olan sesli betimleme, ekranda olup biten her şeyin sesli bir halde açıklanarak izleyiciye aktarılmasını sağlıyor.

The Game Awards aktifliği Türkiye saatiyle 11 Aralık 2020 tarihinde saat 3.00’da gerçekleştirilecek. Aktifliği izlemek isteyen oyuncular YouTube Gaming üzerinden canlı yayına erişebilecek.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

The Game Awards, Sesli Betimleme Moduyla Yayınlanacak