Tesla, Tam Otonom Sürüş Özelliğini Yayınlayacak

tesla tam otonom surus ozelligini yayinlayacak ZUaEpjm4

2018 yılında Tesla Model 3’ün teslimatlarının kafalisimığı sıralarda şirketin CEO’su Elon Musk bir açıklama yapmıştı. Musk, Tesla arabalarında tam otonom sürüşü kullanılabilir hale getirecek çiplerin 6 ay içinde geleceğini söylemişti. Fakat bu açıklamanın akabinde ortisiman 2 yıl geçmiş olsa da ortisima şimdi bu türlü bir çip bulunmuyor.

Tesla ise bu çipin hâlâ piyasada bulunmamasına rağmen tam otonom sürüş seçeneğini araçlarında bir opsiyon olarak 8.000 dolara satmaya devam ediyor. Tesla’nın sunduğu seçeneği daha evvel satın alanlar ve satın alacaklar elbette çip çıktığında tam otonom sürüşe sahip olacaklar.

Tam otonom sürüş birkaç haftaya yayınlanıyor:

tesla tam otonom surus ozelligini yayinlayacak 0 b1BH1KqV

Çipler hakkında uzun müddettir bir açıklama beklerken Tesla CEO’su Elon Musk, sonunda bugün Twitter üzerinden yeni bir açıklama yaptı ve muştuyu verdi. Musk, tam otonom sürüşü mümkün kılacak çiplerin birkaç hafta içinde çıkacağını duyurdu. Yani Elon Musk’ın 2018’de 6 ay içinde çıkacak dediği çipler, 2020’nin sonunda gelecekti.

Elon Musk, muştuyu bir otonom sürüş şirketi hakkında paylaştığı tweette paylaştı. Musk, tweetinde “Waymo etkileyici lakin ziyisimesiyle özelleştirilmiş bir tahlil. Tesla’nın yaklaşımıysa genel bir tahlil. En son sürüm, sıfır müdahaleli sürüş kapasitesine sahip. Birkaç hafta içinde sonlu beta yayınlayacağız” tabirlerine alan verdi.

tesla tam otonom surus ozelligini yayinlayacak 1 JbK5uRmM

Tesla’da şu anda bulunan otopilot sistemi araçların dönmelerini, gazı ayarlamalarını ve fren yapmalarını sağlıyor. Tesla’nın yayınlayacağı güncellemeyse araçların A noktasından B noktasına rastgele bir şoför müdahalesi olmadan kendi kendilerine gitmesini sağlayacak. Lakin şoförün daima tetikte olması gerekecek.

Tesla’lar A noktasından B noktasına gitme aksiyonu otobandayken bunu ziyisimesiyle uygun bir halde yapabiliyorlar. Fakat yeni güncellemeyle araçlar artık kent içinde sokaklarda da birebir performansı göstermeye kafalayacak. Sonlu beta, sisimece Tesla çalışanlarına ve birtakım seçilmiş müşterilere sunulacak.

Sıradaki içerik:

Tesla, Tam Otonom Sürüş Özelliğini Yayınlayacak