Tesla Tam Otonom Sürüş Betası, Kavşaktaki Yayayı Gördü

tesla tam otonom surus betasi kavsaktaki yayayi gordu gaMwbnZV

kafaında son devrin en tanınan girişimcilerinden biri olan Elon Musk‘ın bulunduğu elektrikli otomobil şirketi Tesla, şu sıralar tüm odağını tam otonom sürüş yazılımına çevirmiş durumda. Şu anda Tesla marka araçlarda olan otonom sürüş, direksiyonun başında bir sürücü olmadan kullanılamıyor. Tesla, tam otonom sürüşte gayesine ulaşırsa sürücü araca çok fazla müdahale etmek zorunda kalmadan istediği yere gidebilecek.

Tesla, geçtiğimiz ay birinci tam otonom sürüş beta yazılımını hudutlu sayıda araç için yayınlamaya kafaladı. Son birkaç hafta içerisinde bu beta testlerinden gelen geri bildirimleri inceleyen ve gerekli kusur düzeltmelerini yapan şirket, daha kabiliyetli bir otonom sürüş tecrübesi için yeni güncelleme yayınladı.

Tam otonom sürüş betası, kavşakta yayalar için durabiliyor

Tesla’nın üzerinde çalıştığı bu proje, araba sanayisinin geleceği olarak gösteriliyor. Beta çalışmalarına katılan bir Tesla sahibinin paylaştığı bir görüntüde ise bu sistemin nasıl çalıştığı çok daha net bir halde görülebiliyor. Tesla’nın tam otonom sürüş beta yazılımını kullanan bir araç, bir kavşağa geldiğinde başka tarafta beliren yayayı görüyor ve geçmesi için o bireye öncelik veriyor. Bu da Tesla’nın tam otonom sürüşte sağlam bir iş yaptığını bizlere gösteriyor. ,

Ayrıyeten araç kavşaktan geçerken diğer bir arabain olmadığı görülüyor. Tahminen daha fazla araç ve yaya olsaydı, Tesla’nın kavşağı geçmesi daha güç bir hal alabilirdi. Tekrar de tam otonom sürüşün son derece emin adımlarla ilerlediğini görebiliyoruz.

Sıradaki içerik:

Tesla Tam Otonom Sürüş Betası, Kavşaktaki Yayayı Gördü