Tesla Arabalardaki Kameralara Uzaktan Erişim Geliyor

tesla arabalardaki kameralara uzaktan erisim geliyor lihp1z6f

Elon Musk’ın CEO’luğunu üstlendiği ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla, araç sahiplerine sunacağı yeni özellikleri test etmeye devam ediyor. Aktarılanlara nazaran şirket, yakın vakitte elektrikli arabalerdeki kameralara uzaktan erişime müsaade veren bir özelliği kullanıma sunacak.

Bu bilhassa kullanıcılar, otomobillarının otopilot şoför takviye sistemine güç veren harici kameralar aracılığıyla görebileceklerini uzaktan akıllı telefon yardımıyla görüntüleyebilecek. Bir öbür deyişle yeni özellik sayesinde araçların emniyetliği artarken araç sahiplerinin kuşkulu durumları izlemesi de kolaylaşacak.

Araç sahipleri, aracın etrafını canlı olarak görüntüleyebilecek:

tesla arabalardaki kameralara uzaktan erisim geliyor 0 fvySRuOT

Kısa bir müddet evvel Tesla’nın büyük bir yazılım güncellemesi üzerinde çalıştığını ve güncellemeyi önümüzdeki periyotlarda göndermeyi planladığı ortaya çıkmıştı. Güncellemeyle birlikte gelecek yeni özelliklerin neler olduğu şimdi tam olarak bilinmiyor lakin kelam konusu özelliğin de bu güncellemeye dahil edilebileceği söyleniyor.

Tesla, temelinde araçlarına yönelik vandallık ve hırsızlık olaylarındaki artış nedeniyle geçtiğimiz periyotlarda Sentry (Gözcü) Mode özelliğini kullanıma sunmuştu. Araç park ettiğinde araçtaki harici kameralarla etrafı gözlemleyip kayıt altına alan bu özellik, olağan dışı durumlar için alarm ve bildirim sistemine de sahip.

Araç sahiplerinin Sentry Mode özelliğini kullanabilmek için arabalerine bir depolama aygıtı takmaları ve ayarlardan ilgili özelliği aktifleştirmesi, kaydedilen manzaraları izlemek içinse depolama aygıtını alıp bir bilgisayara bağlaması gerekiyor. Yeni özellik sayesinde artık Sentry Mode etkinleştirilmemiş olsa bile araçların kameralarını canlı olarak görüntülemek mümkün olacak.

Üstte da bahsettiğimiz üzere bu yeni özelliğin ne vakit kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Bununla birlikte özelliğin hiç kullanıma sunulmama ihtimalinin bulunduğunu da unutmamak gerekiyor. Hususa dair yeni gelişmeler yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Tesla Arabalardaki Kameralara Uzaktan Erişim Geliyor