Tenet’ın bluray versiyonunun yayın tarihi açıklandı

tenetin bluray versiyonunun yayin tarihi aciklandi WEcN6Avb

tenetin bluray versiyonunun yayin tarihi aciklandi 0 cMBIX59k

Chrisopher Nolan‘ın yeni sineması Tenet pandemi nedeniyle gişede beklediğini bulamamıştı. Milyonlarca insan COVID-19 salgını devam ederken sinema salonlarına geri dönmemeyi tercih etti. Siz de bu sinemaseverlerden biriyseniz bugün sizlere hoş bir haberimiz var. Tenet’ın dijital ve bluray versiyonları nihayet 15 Aralık’ta yayınlanıyor.

Tenet geçtiğimiz Ağustos ayının sonunda gösterime girmişti. Nolan’ın merakla beklenen sineması, Mart ayından bu yana COVID-19 sürecinde yayınlanan birinci ve son büyük sinema oldu. Tenet gişede 350 milyon dolarlık hasılat yaptı ve sektörde hayal kırıklığı yarattı. Tenet’ın pandemiye yenik düşmesinin akabinde büyük Hollywood stüdyoları bu sene yayınlamayı planladıkları sinemaları 2021’e erteleme kararı aldı.

Eleştirmenlerin Tenet için yayınladığı yorumlar genel manasıyla olumluydu. Sineması sinemada izleyen seyirciler ise Tenet’ı tekrar genel manasıyla beğenmiş olsa da Nolan’ın başka sinemalarına oranla biraz daha sönük buldu. Tenet şu anda Nolan’ın yönettiği tüm sinemalar ortasında en düşük 3. IMDB puanına sahip (IMDB 7,8).

Tenet 15 Aralık’ta SD, HD ve 4K kalitelerinde dijital olarak yayınlanacak. Elbette birebir gün korsan sitelere de düşmüş olacak.  

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Tenet’ın bluray versiyonunun yayın tarihi açıklandı