Temel Bitcoin Fiyat Metriği Bu Çarpıcı Gerçeğe İşaret Ediyor

temel bitcoin fiyat metrigi bu carpici gercege isaret ediyor

Veriler, bu hafta Bitcoin fiyatı dar bir aralıkta işlem görse bile, profesyonel traderların kaldıraçlı long pozisyonlarını artırdığını gösteriyor.

Bitcoin (BTC), son birkaç gün içinde 57.000 ila 59.500 $ arasında fiyat hareketi yapıyor olabilir. Ancak büyük borsalardaki en iyi traderlar long pozisyonlarını artırdı. Baz oran arttıkça aylık vadeli işlem sözleşmelerinde de benzer bir hareket yaşandı.

temel bitcoin fiyat metrigi bu carpici gercege isaret ediyor 0 ncVM45SX

13 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.750 $’ı işaretledikten sonra, Bitcoin yeni destek seviyeleri bulmaya çalışıyor. BTC başlangıçta 54.000 $ seviyesinde kalmasına rağmen, şu anda 57.000 $ civarında iyi bir satın alma faaliyeti var gibi görünüyor.

Profesyonel traderların iyimserliği (long-short vadeli riskleri ve vadeli işlem sözleşmeleri primi ile ölçüldüğü üzere) önemli ölçüde düşerken, açık pozisyonlar artıyor gibi görünüyor. Bu durum aynı zamanda bir yükseliş göstergesi.

En İyi Traderlar Long Pozisyonlarını Artırdı

En iyi yatırımcıların long-short göstergesi, spot, marj, kalıcı ve vadeli sözleşmeler dahil olmak üzere müşterilerin konsolide pozisyonları kullanılarak hesaplanır. Bu metrik, birden çok pazardan veri toplayarak profesyonel traderların etkin net pozisyonunun daha geniş bir görünümünü sağlar.

temel bitcoin fiyat metrigi bu carpici gercege isaret ediyor 1 jall8Api

Kripto borsa metodolojileri arasındaki tutarsızlıklara rağmen, zaman içindeki değişiklikleri analiz etmek değerli bilgiler sağlar.

OKEx’in en üst düzey traderları, 15 Mart’taki düşüşü satın alırken son BTC fiyat hareketini doğru bir şekilde bildiler ve 2 hafta içinde görülen en yüksek seviye olan 1.35 oranına yükseldi.

Huobi’nin en iyi traderları da benzer bir performans gördüler, ancak daha küçük ölçekte, 0.80 oranını 0.90’a çıkardılar. Son 30 gün içinde %10’luk bir net short pozisyon ortalamaları olduğundan, bu traderların düşüş eğiliminde olduğunu göstermediğini unutmayın.

Son olarak, Binance’deki en iyi traderlar 15 Mart’ta BTC çöktüğü için long pozisyonlarını azalttılar. Ancak o zamandan beri 1.21 oranını %21 oranında korudu.

Genel olarak, ortalama en iyi trader’ların long-short pozisyonları 14 Ocak’taki 1,03’ten (sabit) net long pozisyonlara destek olan mevcut 1,15 rakamına yükseldi. Bu nedenle, 15 Mart’ta meydana gelen 500 milyon dolarlık tasfiye sırasında arbitraj masalarının ve balinaların uzun sürelerini artırdıkları açıktır.

Vadeli İşlem Primi Son Birkaç Günde Arttı

Profesyonel traderların etkili bir şekilde iyimser olup olmadığını değerlendirmek için, vadeli işlem primi izlenmelidir. Bu gösterge vadeli sözleşme fiyatları ile normal spot piyasa arasındaki fiyat farkını ölçer.

Satıcılar uzlaşmayı ertelemek için daha yüksek bir fiyat talep ettiğinden bu durum bir fiyat farkı yaratıyor. Bu nedenle 3 aylık vadeli işlemler genellikle %6 ila %20 yıllık prim ile işlem görüyor.

temel bitcoin fiyat metrigi bu carpici gercege isaret ediyor 2 pJ8QyqVd

BTC fiyatı 55.500 $’dan 58.000 $’a yükselmeden hemen önce, göstergenin 17 Mart’ta %20’lik bir düşüşe nasıl işaret ettiğine dikkat edin. O zamandan beri, baz %25’e yükseldi ve profesyonel traderların net long ürünlerini artırdığının sinyalini verdi.

Bu veriler, borsaların long-short oranını doğruluyor ve yatırımcıların kısa vadede tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselen Bitcoin’e olan güvenini gösteriyor.

Sıradaki içerik:

Temel Bitcoin Fiyat Metriği Bu Çarpıcı Gerçeğe İşaret Ediyor