Telegram, Görüntülü Arama Özelliğine Sonunda Kavuştu

telegram goruntulu arama ozelligine sonunda kavustu V9g4wpdR

2013 yılından bu yana her geçen gün daha fazla kullanıcı kazanmaya devam eden Telegram, 7. yılını kutlamak için uygulamaya kıymetli bir yenilik getirdi. Iletileşmek için Telegram'ı tercih eden kullanıcıların uzun vakittir istediği imajlı arama özelliği sonunda kullanıcılarla buluştu.

Telegram'ın yaptığı açıklamaya nazaran manzaralı arama özelliği Android ve iOS kullanıcıları için kullanıma açıldı. Şimdi Alpha etabında olan özelliği kullanmak için aramak istediğiniz kişinin profiline girerek 'Video' seçeneğine basmanız kâfi olacak. Bununla birlikte özellik, sesli aramada istenildiği vakit açılıp kapatılabilecek.

Özellik, fotoğraf içinde fotoğraf dayanağına sahip:

telegram goruntulu arama ozelligine sonunda kavustu 0 WRRIP8pj

Telegram'a gelen yeni imajlı arama özelliği, konuşma esnasında aygıtınızda öteki işlerinizle de ilgilenmenize müsaade vermek için fotoğraf içinde fotoğraf özelliğini destekliyor. Bu sayede karşınızdaki şahısla imajlı olarak konuşurken aramayı ufak bir çerçeve haline getirip cihazınızdaki işleri halletmeye devam edebilirsiniz.

Tanınan iletileşme uygulamasına gelen yeni özellik, güvenliğin sağlanması için uçtan uca şifreleme formülüyle korunuyor. Kullanıcılar, ilişkiyi doğrulamak için ekranlarında gösterilen dört emojiyi karşılaştırıyorlar. Şayet emojiler birbirleriyle uyuşuyorsa ilişki inançlı bir biçimde kuruluyor.

telegram goruntulu arama ozelligine sonunda kavustu 1 JbAI1i4L

Telegram'ın uygulamaya getirdiği son yenilik sırf imajlı arama özelliğiyle sonlu değildi. Uygulama, yeni animasyonlu emojilere de kavuştu. Telegram, yaptığı açıklamada gelecek versiyonlarla birlikte uygulamaya daha fazla özelliğin ekleneceğini ve uygulamanın geliştirileceğini söyledi. Bununla birlikte Telegram'a küme imajlı arama özelliğinin de yakın vakitte ekleneceği belirtildi.

Manzaralı arama özelliği, birkaç gün evvel Telegram'ın son beta sürümünde kendisini göstermişti. Telegram'ın “v7.0.0” kodlu beta sürümünde keşfedilen bir başka yenilik de Android 11'in Bubbles API'ının kullanılmaya başlanacağıydı. Bu özellikse Telegram'ın açıklamasında yer bulmadı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Telegram, Görüntülü Arama Özelliğine Sonunda Kavuştu