Telegram, Discord gibisi küme sesli sohbetler özelliğini duyurdu

telegram discord gibisi kume sesli sohbetler ozelligini duyurdu isV3UgHp

Telegram, yeni bir güncelleme ile sesli sohbetler ismini verdiği yeni bir özelliği uygulamaya ekliyor. Platform paylaştığı bir blog gönderi ile kullanıcıların, rastgele bir Telegram kümesini sesli sohbet odasına dönüştürebileceği bu özelliği duyurdu. Özellik, Discord‘a emsal bir biçimde çalışacak.

Telegram kümelerinde sesli sohbetler özelliği

Telegram‘ın yeni özelliği olan sesli sohbetler, mevcut metin ve medya tabanlı bağlantıya paralel olarak çalışacak ve küme üyelerine, muhtaçlık duyulduğunda bir sohbete süratle girip çıkma seçeneği sunacak.

Telegram’ın yeni özelliği olan sesli sohbetler, mevcut metin ve medya tabanlı irtibata paralel olarak çalışacak ve küme üyelerine, gereksinim duyulduğunda bir sohbete süratle girip çıkma seçeneği sunacak.

Telegram’ın blog gönderisinde: “Herhangi bir Telegram kümesi artık her vakit açık bir sesli sohbet odasına dönüşebilir. Sohbetler, mevcut metin ve medya tabanlı bağlantıya paralel olarak çalışır ve kümeye kısa müddetli canlı bir konuşma katmanı ekler. Takımlar için sanal ofis alanları yahut rastgele bir topluluk için gayri resmi salonlar olarak kullanılabilirler.” tabirleri yer aldı.

Bir arama faal olduğunda artık küme sohbetinin üst kısmında bir ‘Sesli Sohbet‘ başlığı görülecek. Sohbete dahil olmak için başlıktaki ‘Katıl‘ düğmesine dokunmak kâfi olacak. Açılan sayfada görüşmede kaç faal iştirakçinin bulunduğunun yanı sıra mikrofonu kapatma, ses seviyesi ayarı ve sohbetten ayrılma üzere seçenekler de bulunacak. Sesli sohbete dahil olan kullanıcılar, uygulama içerisinde serbestçe dolaşabilecek ve öbür kullanıcılara ileti atabilecek.

Telegram ayrıyeten Android için sistem genelinde bir widget olarak çalışan kullanışlı bir sesli sohbet katmanı oluşturdu. Telegram art planda çalışırken kimin konuştuğunu yahut mikrofonun açık olup olmadığını görmeyi sağlamakla birlikte istenirse bu özellik ile sohbet de sonlandırılabilecek.

Blog yazısı ayrıyeten Telegram’ın yeni sesli sohbet özelliğinin “birkaç bin katılımcıyı” barındırabileceğini ve bu da birçok yeni olasılığın önünü açtığını belirtiyor. Telegramda bir grubun yöneticisiyseniz ve başka üyelerle sesli sohbetleri denemek istiyorsanız, üç noktalı menü simgesine dokunup yeni ‘Sesli Sohbeti Başlat‘ seçeneğini seçerek grubunuzda aktifleştirebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Telegram, Discord gibisi küme sesli sohbetler özelliğini duyurdu