Telefonda LoL Oynamak! (Mobilde LoL Zevkli mi?)

telefonda lol oynamak mobilde lol zevkli mi

Riot Games’in 2009 yılında bilgisayarlar için piyasaya sürdüğü League of Legends, bildiğiniz üzere her geçen gün popülerliğini artıran ve milyonlar tarafından oynanan bir MOBA oyunu. Bilgisayar oyuncularını saatlerce ekrana kilitleyen ve dünya çapında turnuvalara sahne olan başarılı oyun, uzun bir bekleyişin akabinde nihayet geçtiğimiz günlerde taşınabilir platformlar için de yayınlandı.

Taşınabilir platformlarda League of Legends: Wild Rift ismiyle yayınlanan imal, yepyeni oyundan tanıdığımız 50 şampiyona mesken sahipliği yapıyor. Oyunun düşük performanslı taşınabilir aygıtlar için optimize edilerek kasma ve donma problemlerinin önüne geçilmesi de büyük bir artı. Biz de bu içeriğimizde son periyotların en çok merak edilen bu taşınabilir oyununa yakından bakıyoruz.

Taşınabilir LoL nasıl olmuş?

telefonda lol oynamak mobilde lol zevkli mi 0 uVRXrSzP

Büsbütün Türkçe arayüz ve dublaj seçeneğiyle birlikte gelen League of Legends: Wild Rift, şimdiden birçok oyuncunun beğenisini kazanmayı başardı. Klasik LoL tecrübesinin mobile yansıtıldığı bu oyunda yapmanız gereken şeyse özgün oyunda da olduğu üzere minyonları öldürüp güçlenmek, düşmanları alt etmek ve nihayetinde rakip üssünü yok etmek.

Oynanıştan da biraz bahsedecek olursak ekranın sol tarafından karakterinize taraf verebiliyorsunuz; kabiliyetler ve atak içinse ekranın sağ alt köşesini kullanmanız gerekiyor. Küçük harita ekranın sol üstünde bulunurken skor tablosu, L/Ö/A bilgileri, ayarlar ve ileti üzere başka seçenekler ise ekranın sağ üst tarafına alanleştirilmiş durumda.

telefonda lol oynamak mobilde lol zevkli mi 1

Kısa bir özet geçmek gerekirse taşınabilir LoL’ün başarılı ve eğlenceli bir oyun olduğunu söyleyebiliriz fakat burisima son kelamın sizlere düştüğünü de unutmamak gerekiyor. League of Legends: Wild Rift’in oynanışı hakkında daha fazla bilgi almak için çabucak üstten görüntümüzü izleyebilir, oyunu indirmek içinse aşağıdaki ilişkileri kullanabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Telefonda LoL Oynamak! (Mobilde LoL Zevkli mi?)