Kripto Para

Tayvanlı Yetkililerden Madencilik Şirketi Bitmain’e Soruşturma

Pekin merkezli Bitcoin (BTC) madencilik şirketi Bitmain, yasadışı bir biçimde 100’den fazla mühendisi işe aldığı argümanıyla, Tayvanlı yetkililer tarafından soruşturulmaya başlandı.

Savlara nazaran Bitmain’in Tayvan’da faaliyet gösteren kıdemli bir mühendisin aklını çeldiği ve diğer meslektaşlarını da Bitmain’de çalışması için teşvik etmesini istediği söz edildi. Nikkei Asia’nın raporuna nazaran Bitmain bu mühendislere evvelki aldıkları maaşın iki kat daha fazlasını teklif etti.

İktisat Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya nazaran, Çin merkezli şirketlerin rastgele bir müsaade almadan Tayvan’da faaliyet göstermeleri ve rastgele bir formda yatırım yapmaları mümkün değil. Bitmain’in Tayvan’daki mühendislere ulaşması da yetkililerin tezine nazaran yasaya alışılmamış bir hareket olarak görülüyor  Bitmain ise şimdiye kadar bahisle ilgili bir açıklama yapmış değil.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu