Taşınabilir ultrasonografi probu geliştirildi

tasinabilir ultrasonografi probu gelistirildi 4T1iqUIL

tasinabilir ultrasonografi probu gelistirildi 0 2A51wHIk

Medikal alanda kullanılan görüntüleme prosedürleri epey değerli olmakla birlikte genelde boyut olarak da büyük aygıtları oluşturuyor. Artık ise bilim insanları Vave ismini verdikleri yeni taşınabilir prob geliştirdi.

California temelli şirket Vave Health kurumu tarafından geliştirilen aygıt cebe sığacak boyuta sahip olmakla birlikte akıllı telefonlara bağlanabiliyor.

Cep boyutunda prob

tasinabilir ultrasonografi probu gelistirildi 1 MSOl4MgB

Geliştirilen aygıt 340 gr yüke sahip olmakla birlikte bünyesinde piezoelektrik dönüştürücü barındırıyor ve ısı yayılımını sağlayan magnezyum gövdeden oluşuyor. Ayrıyeten bünyesinde barındırdığı çıkarılabilir ve şarj edilebilir lityum iyon batarya sayesinde 4 saatlik şarj ile 1 saat daima kullanım imkanı sağlıyor.

Su geçirmez ( yarım saat boyunca 1 metre derinliğe sahip suya dayanabilme ) olarak üretilen aygıtın tüm kesimlerinin suya daldırlabildiği ve dezenfekte edilebildiği belirtilmekle birlikte 4 ana ( kardiyak, akciğer, abdominal, obstetrik jinekoloji ) mod ortasında geçiş yapılabiliyor.

Görüntülenen bölge ve görüntüleme süreci Wi-Fi üzerinden iOS ve Android akıllı telefonlar ve tabletler üzerinde görüntülenmekle birlikte bilgiler bulut sunucuya aktarılabiliyor.

Yeni aygıt aylık 99 Dolar üyelik ile kullanılabilmekle birlikte firmanın her 2 yılda 1 prob değişim hizmetini de bu fiyata dahil olarak verdiğini ekleyelim.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Taşınabilir ultrasonografi probu geliştirildi