Tanınan Amazon dizisi The Expanse’ın yeni döneminden birinci fragman

taninan amazon dizisi the expansein yeni doneminden birinci fragman UurKJaU8

taninan amazon dizisi the expansein yeni doneminden birinci fragman 0 RRDXfQCa

Prime Görüntü’nün tanınan bilim kurgu dizisi The Expanse beşinci dönemiyle çok yakında ekranlara geri dönüyor. Heyecanlı bekleyiş devam ederken üretimci Amazon, yeni dönemin birinci fragmanını nihayet paylaştı. Yayınlanan yeni imajlara bakacak olursak yine heyecan dolu bir dönemin bizleri beklediğini söyleyebiliriz.

The Expanse’ın beşinci dönemi bir evvelki dönemden çok daha farklı bir yapıya sahip olacak. Marco Inaros altında bir ortaya gelen Jenerasyon halkı yeni dönemde Dünya ve Mars’a karşı ayaklanıyor. Öteki taraftan Rocinante tayfasının ise birbirlerinden ayrıldığını görüyoruz. Amos Dünya’ya, yetiştiği yer olan Baltimore’a geri dönüyor. Naomi ise oğlunu Marco Inaros’tan kurtarmak için yola çıkıyor. Rocinante’nin Marslıları Bobbie ve Alex ise Kızıl Gezegen’de kendilerini enteresan bir komplonun içerisinde buluyorlar.

taninan amazon dizisi the expansein yeni doneminden birinci fragman 1 vnglnzfw

The Expanse dizisi, Daniel Abraham ve Ty Franck’in ortak kalem ismi olan James S. A. Corey’in tıpkı isimli bilim kurgu roman serisinden uyarlanıyor. Serinin şu anda sekiz kitabı yayınlanmış durumda. Dokuzuncu kitapla birlikte The Expanse sona erecek. Dizide ise her dönem bir kitap uyarlanıyor. Yani en azından bir müddet daha diziyi izlemeye devam edeceğiz.

The Expanse’in birinci üç dönemi SyFy kanalında yayınlanmıştı. Lakin üçüncü dönemin sonlarına gerçek SyFy dizinin iptal edildiğini duyurdu. Her şey tam bitti derken Amazon Prime Görüntü, The Expanse’in kurtarıcısı oldu. Dizi artık Prime Görüntü’de en uygun günlerini geçiriyor.

Birinci üç kısım Aralık’ta, geri kalan kısımlar haftalık

Beşinci dönem toplam 10 kısımdan oluşuyor. Birinci üç kısmı 16 Aralık’ta, geri kalan 7 kısım ise haftalık olarak yayınlanacak. Dönem şubat ayında sona erecek.

Prime Görüntü ülkemizde Amazon Prime aboneliğinin modülü olarak hizmet veriyor. Prime aboneliğinin fiyatı yalnızca 7,90 TL. Bilim kurgu ve uzayı seviyorsanız ve hala The Expanse’i izlemediyseniz bir an evvel bu diziye bir baht vermenizi tavsiye ediyoruz.

Sıradaki içerik:

Tanınan Amazon dizisi The Expanse’ın yeni döneminden birinci fragman