Take-Two CEO’su oyunların 10 yıl içinde büsbütün gerçek görüneceğini düşünüyor

take two ceosu oyunlarin 10 yil icinde busbutun gercek gorunecegini dusunuyor uKlT4QK3

take two ceosu oyunlarin 10 yil icinde busbutun gercek gorunecegini dusunuyor 0 mR9Dl3Jg

Rockstar Games ve 2K’in bağlı olduğu şirket olan Take-Two Interactive’in CEO’su Strauss Zelnick, oyun dünyasının geleceği ile ilgili heyecanlandıran bir açıklama yapıtı.

Her kuşak geçişinde ve yeni donanımlar çıktığında oyuncuların öncelikli olarak dikkat ettiği ayrıntılardan birisi de grafikler. Bilhassa jenerasyon geçişlerinde yeni kuşak konsolların grafiksel manada nasıl bir düzey atlayacağı büyük merak konusu oluyor. Geçmişteki oyunlar bile şaşırtan gelirken şu andaki oyunlara bakınca insan hakikaten ziyadesiyle etkileniyor.

Take-Two Interactive’in CEO’su Strauss Zelnick’in ise gelecek ile ilgili daha heyecanlandıran bir öngörüsü var. Esasen günümüzde gerçek ile oyunun farkı net olarak anlaşılamıyor. Bilhassa Microsoft Flight Simulator üzere oyunlarda anlamak neredeyse imkânsız diyebiliriz. Strauss Zelnick ise önümüzdeki 10 yıl içinde oyunların büsbütün gerçekçi olacağını ve gerçek ile hiçbir farkı olmayacağını düşünüyor.

Önümüzdeki 10 yıla baktığımız vakit da Strauss Zelnick’in PlayStation 6’da değil, PlayStation 7 devrinde bu şekil bir değişim olacağını düşünüyor diyebiliriz. Elbette o gün geldiğinde nitekim böylesine bir yükseliş olursa ki imkânsız değil, büyük ihtimalle gerçekleşecek; geçmişe dönüp baktığımızda anlayabileceğiz gelişimi. PlayStation örneğini de Xbox’ın isimlerinin belirli olmayacağını düşündüğümüz için verdik.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Take-Two CEO’su oyunların 10 yıl içinde büsbütün gerçek görüneceğini düşünüyor