Tahvil Kralı Altın Fiyatı İçin Tahminlerini Açıkladı: Güçlü Sıçrayabilir!

tahvil krali altin fiyati icin tahminlerini acikladi guclu sicrayabilir XJye9uTQ

Altın fiyatı bu yıl yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı. Ancak en azından DoubleLine CEO’su Jeffrey Gundlach’a göre değerli metalin şansı değişmek üzere.

Jeffrey Gundlach: 1.681 dolar altın’ın en düşük seviyesi olabilir! Sıçrama olasılığı çok yüksek

DoubleLine CEO’su Jeffrey Gundlach bir web seminerinde önemli açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi:

Altın fiyatı, Pazartesi günü kapanışta 1.681 dolara düştü. Bu bir süreliğine altın’ın en düşük seviyesi olabilir. 1.800 doların üzerindeyken altın’da nötre döndüm. Kesinlikle, bu doğru karar gibi görünüyor.

tahvil krali altin fiyati icin tahminlerini acikladi guclu sicrayabilir 0 Q7ZFnvgc

Altın bu yıl gerçekten düşük performans gösterdi ve Pazartesi günü ONS başına 1.700 doların altına düştü. Jeffrey Gundlach konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın, Bitcoin gibi diğer varlıklar nedeniyle düştü. Altın, 2.000 doların üzerindeki zirveden bu yana neredeyse düşünülemez miktarlarda değer kaybetti. Ancak bu belirli noktada, satış oldukça güçlü olduğu için altın’ın sıçrama olasılığı çok yüksek.

Jeffrey Gundlach: Altın’daki düşüşün devam edeceğini düşünmüyoruz

Jeffrey Gundlach, altın’ın gerçeğe uygun değerinin ONS başına 1.761 dolar gibi göründüğünü ve bunun da değerli metale yükseliş olanağı verdiğini vurguladı. Jeffrey Gundlach konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Uzun vadeli altın oldukça ilginç… Modelimiz altın’ın 1.761 dolarda gerçeğe uygun değerde olduğunu gösteriyor. Altın’daki düşüşün devam edeceğini düşünmüyoruz.

Jeffrey Gundlach, aynı zamanda emtia üzerindeki yükselişin, uzun vadede dolar için kötü olduğuna dikkat çekti.

tahvil krali altin fiyati icin tahminlerini acikladi guclu sicrayabilir 1

Jeffrey Gundlach: Enflasyonun %4’e çıkma ihtimali bile var! Tahvil piyasasını korkutabilir

Enflasyon, Jeffrey Gundlach’ın odaklandığı bir başka önemli konuydu ve Jeffrey Gundlach, manşet enflasyonun bu yaz %3’ü aşacağını ve birkaç ay boyunca bu seviyenin üzerinde kalacağını söyledi. Jeffrey Gundlach konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

FED, enflasyonun %3’ün üzerine çıktığı bir dönem için endişelenmemeyi tercih ediyor. Bana göre, onlar sadece umursamaz değiller, enflasyonun faiz oranlarından daha yüksek olmasını memnuniyetle karşılıyorlar. Negatif faiz oranlarını seviyorlar, çünkü negatif faiz oranlarının Amerika Birleşik Devletleri’nin sahip olduğu inanılmaz açığı ve finanse edilmemiş borç sorunlarını önlemeye yardımcı olduğunu biliyorlar. Enflasyonun %4’e çıkma ihtimali bile var, bu da tahvil piyasasını gerçekten korkutabilir. Aslında makul bir şekilde, CPI başlığının şu andan itibaren yaklaşık dört ay içinde bir noktada %4’ün üzerine çıkabileceği tahmin edilebilir.

tahvil krali altin fiyati icin tahminlerini acikladi guclu sicrayabilir 2 dEIJN7UI

Jeffrey Gundlach, tahvil piyasasının aşırı satıldığına dikkat çekti

ABD Hazinesi cephesinde Jeffrey Gundlach, tahvil piyasasının aşırı satıldığına dikkat çekti. Jeffrey Gundlach konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Uzun vadede getirilerde mütevazı veya ılımlı bir düşüş bekliyorum… Duygusal olarak oldukça fazla uzatılmış.

Jeffrey Gundlach’a göre, getirilerdeki düşüş altın fiyatlarını da destekleyecek.

Sıradaki içerik:

Tahvil Kralı Altın Fiyatı İçin Tahminlerini Açıkladı: Güçlü Sıçrayabilir!