Yazılım

Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Selman, Japon oyun stüdyosu SNK’dan pay satın aldı

suudi arabistan veliaht prensi muhammed bin selman japon oyun studyosu snkdan pay satin aldi 0 gNPkRqm4

7. Suudi Arabistan Hükümdarı olan Selman bin Abdülaziz el-Suud’un oğlu olan Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Selman, Japonya merkezli bir görüntü oyunu donanım ve yazılım şirketi olan SNK’dan pay satın aldı. 

King of Fighters, Samurai Shodown, Metal Slug ve daha fazlasını geliştiren Japon oyun geliştirme stüdyosu SNK’nın %33,3’lük payı artık Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Selman’a ilişkin. Ayrıyeten yapılan açıklamaya göre Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Selman’ın toplamda şirketin %51’ini almayı planladığını ve bu biçimde tek başına şirketin yarısından fazlasına sahiplik edeceği söylenmiş. SNK paylarının %33,3’ü yaklaşık 216 milyon dolara satın alındı.

Bu haber oyun kesiminde bilhassa oyuncular tarafından reaksiyon ile karşılandı. Sebebi ise CIA’in, Muhammed bin Selman’ın Washington Post gazetecisi Cemal Kaşıkçı’nın öldürülme buyruğunu verdiğini söylemesi ve dünyada insan haklarının en çok ihlal edildiği ülkelerden birinin yöneticisi olması.

SNK’nın en son geçtiğimiz aylarda Samurai Shodown NeoGeo Collection isimli bir oyunu yayınlanmıştı ve stüdyonun şu anda yeni bir Metal Slug oyunu üzerinde çalıştığı biliniyor. 

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu