Strateji Oyunu Oynamak Hünerleri Geliştiriyor

strateji oyunu oynamak hunerleri gelistiriyor 9AveW7mR

İnsan kaynakları uzmanları, kıymetlendirme araçlarını adaylar için daha ilgi cazip ve cazip hale getirmek için oyun öğeleriyle harmanlıyor ve marifet kıymetlendirme ve geliştirmeyi destekleyebilecek “ciddi oyunlar” tasarlayıp kullanıyor. Bu noktisima profesyonel olarak kıymetli olan çeşitli hünerlerin göstergesi olduklarına dair ispatlar olmasına karşın ticari görüntü oyunları, adayları taramak yahut test etmek için pek fazla tercih edilmiyor.

Şimdiyse bir araştırma takımı, strateji cinsindeki görüntü oyunlarının idare marifetlerinin göstergesi olup olmisimığını, öyleyse hangi idare hünerlerinin göstergesi olduğunu araştırdı. Sonuçlar ise epeyce çarpıcı görünüyor.

Strateji oyunu oynayanlar, sorun çözme, organize etme ve planlamisima daha güzel:

strateji oyunu oynamak hunerleri gelistiriyor 0 JGpFqrGl

Çalışma kapsamında grup, kırk işletme öğrencisinden piyasadaki tanınan strateji oyunlarından biri olan Civilization’ı oynamalarını ve birtakım kıymetlendirme alıştırmalarına katılmasını istedi. Yapılan incelemeler sonucu oyunda yüksek puan alan öğrencilerin, düşük puan alan öğrencilere kıyasla sorun çözme, organize etme ve planlama maharetlerinin daha âlâ olduğu ayrım edildi.

Bununla birlikte oyuncuların etkileşimleri ve sohbet bildirileri da dahil olmak üzere oyun içi bilgilerin ön tahlili, Civilization üzere strateji oyunlarının, kişilik değerlendirmelerinin de dahil olduğu daha kusursuz ve bütüncül “gizli değerlendirmeler” için kullanılabileceğini öneriyor.

Dünyanın en güçlü insanlarından biri olan ve birebir vakitte toplumsal medya devi Facebook’u da kuran Mark Zuckerberg, 2016 yılında verdiği bir demeçte “Ortaokuldan beri Civilization oynuyorum. En sevdiğim strateji oyunu ve mühendisliğe girmemin nedenlerinden biri” demişti.

Birden fazla vakit satrançla karşılaştırılan bir strateji oyunu olan Civilization’da oyuncuların, hudutları genişletmek ve korumak, yeni kentler inşa etmek, altyapıları geliştirmek, yeni teknolojileri keşfetmek ve ekonomiyi sürdürmek de dahil olmak üzere birçok ayrımlı yerde faaliyet göstererek antik çağdan çağdaş çağa sıfırdan bir medeniyet inşa etmeleri gerekiyor. Siz de araştırmanın ayrıntılarını incelemek isterseniz temasa tıklayabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Strateji Oyunu Oynamak Hünerleri Geliştiriyor