Oyun

Steam’de Oyun Oynayarak Para Kazanabileceğiniz 6 Formül

Valve Corporation tarafından geliştirilen dijital oyun platformu Steam üzerinden oynayabileceğiniz pek çok ayrımlı ve keyifli oyun var. Fakat Steam’de yalnızca oyun oyunama değil, para kazanma talihiniz da var.Steam’de para kazanma formüllerini öğrendikten sonra bunları uygulayarak, sadece oyun oynayarak para kazanma hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Üstelik sistemlerin birçok için rastgele bir sermayeye gereksiniminiz da yok.

Pekala, Steam’de para kazanma sistemleri nelerdir? Birinci olarak belirtmek gerekiyor ki Steam üzerinden gerçek para kazanmanın tek yolu bir oyun geliştirmek burisima öbür oyuncuların satın alması için dağıtıma sunmak. Lakin öteki formüllerle kazandığınız paraları yeniden Steam üzerinden keyifle harcayabilirsiniz. Sizin için Steam’de para kazanma sistemlerini tüm detaylarıyla anlattık.

Steam’de para kazanma metotları:

  • Yol #1: Oyun içi öğe toplayın.
  • Formül #2: Öğeleri gerçek vakitte satın.
  • Sistem #3: Trisiming kartları saklayın.
  • Usul #4: Ön siparişleri takip edin.
  • Yol #5: En çok eşya düşen oyunları takip edin.
  • Yol #6: Bir oyun geliştirin ve Steam üzerinden dağıtın.

Metot #1: Oyun içi öğe toplayın:

4c0fabefcd80fa212isim18d3aa9be5569e4647f8c

Steam’da para kazanma tekniği olarak denemeniz gereken birinci yol oyun içi öğeleri toplamaktır. Pek çok oyun siz oynadıkça ve yükseldikçe karşınıza pahalı ve nisimir öğeler çıkaracaktır. Hatta Dota 2 üzere oyunlarda sabit eşya akışı sağlayan alanlar vardır. Bu noktada değerli olan ise sabırlı olmak.

başarılı bir oyuncu olarak bir oyunda sabırla ilerleme kaydettiğiniz vakit elde ettiğiniz kıymetli öğelere yüksek fiyatlar ödeyecek farklı oyuncular bulabilirsiniz. Zira pek çok oyuncu sabırsızdır ve ileri düzeylerde alacakları öğelere daha oyunun kafaında sahip olmak isterler.

Metot #2: Öğeleri gerçek vakitte satın:

steamde oyun oynayarak para kazanabileceginiz 6 formul 1 9MKG1GzL

Steam’de para kazanma için oyun oynisimıkça öğe kazanmak kâfi değildir. Değerli olan elinizde olan öğeleri gerçek vakitte satmaktır. Örnek vermek gerekirse artık mevcut olmayan, tahminen sadece sizde olan bir öğeyi sabrederseniz eski fiyatının birkaç üstüne öbür oyunculara satabilirsiniz.

Bilhassa kimi özel kartların ve düşen az eşyaların koleksiyoncuları vardır. Elinizde bu türlü değerli bir öğe varsa bunun koleksiyoncularına epey yüksek bir ölçü karşılığında satabilirsiniz. Zira kimi koleksiyoncular kartları toplarak rozet elde etmeye çalışırlar.

Metot #3: Trisiming kartları saklayın:

steamde oyun oynayarak para kazanabileceginiz 6 formul 2

Steam’de oyun oynadıkça elde edebileceğiniz öteki öğeler ise trading kartlar ve takas kartlarıdır. Genel olarak verilen bu kartların bedeli epey düşüktür lakin nizamlı oynama sonucunda daha yüksek pahaya sahip kartlar elde edebilirsiniz.

Trading kartları ve takas kartlarını elde etmek için uygulanacak net bir strateji yok. Genel olarak oyunun birinci 15 dakikasında bir kart, oyunun ikinci saatinde ise bir kart daha veriliyor. Lakin tekrar de kendinizi oyunun ritmine kaptırarak ve eğlenerek ayrımında olmisiman oldukça kart toplama bahtınız var.

Yol #4: Ön siparişleri takip edin:

steamde oyun oynayarak para kazanabileceginiz 6 formul 3 rHe3tQpj

Bazen oyun geliştiriciler Steam üzerinden kimi erken sipariş öğeleri ya da erken erişim kasaları yayınlıyorlar. Bu türlü durumlarda şayet ön siparişte olan öğe Steam mağazasında satılabiliyorsa erkenden alarak daha sonra büyük kar oranları ile satabilirsiniz.

Birkaç dolara alabileceğiniz birtakım ön sipariş öğeleri, oyunlar ya da erken erişim kasalarının pahası daha sonra yüzlerce dolara kadar çıkabiliyor. Bu nedenle tertipli olarak bu tip ön sipariş eserlerini takip etmekte fayda var.

Yol #5: En çok eşya düşen oyunları takip edin:

steamde oyun oynayarak para kazanabileceginiz 6 formul 4 KQS2wfiQ

Steam’de en çok eşya düşen oyunları ‘Oyuna nazaran göz at’ kısmı üzerinden bulabilir ve bu mağazada şaşırtan eşyalarla karşılaşabilirsiniz. Burada bulunan düşen eşyaları sistemli takip etmek çok değerli zira alıcıların sayısı hayli fazla.

Bazen uygun fiyata satın alabileceğiniz bir oyunun daha sonra Steam mağazasında yüksek fiyatlara satabileceğiniz eşyalar düşüreceğini göreceksiniz. Yani bir oyuna yapacağınız küçük bir yatırım, size daha sonra yüksek karlar sağlayabileceğiniz eşyalar düşürebiliyor.

Usul #6: Bir oyun geliştirin ve Steam üzerinden dağıtın (Hafife almayın, detaylara bakın):

steamde oyun oynayarak para kazanabileceginiz 6 formul 5 3HX68GEd

Daha evvel de bahsettiğimiz üzere Steam’de gerçek para kazanmanın tek yolu bir oyun geliştirmek ve bu oyunu Steam üzerinden dağıtmaktır. Bunun için farklı oyun geliştiriciler ile irtibata geçebilir ya da kendi oyununuzu Steam Direct üzerinden dağıtarak oyun satım fiyatları ya da oyun içi satın alımları üzerinden gerçek para kazanabilirsiniz.

Elbette bir oyun geliştirmek, bilhassa de bu oyunu Steam üzerinden dağıtmak kuvvetli bir süreç. Zira Steam’in platforma alacağı oyunlar için birtakım kriterleri var. Birebir halde oyunlar üzerinden kazandığınız paranın aşikâr bir yüzdesini de Steam’in aldığını unutmamak gerekiyor. Tekrar de gerçek para kazanmak için en tesirli usul bir oyun geliştirmekten geçiyor.

Steam’de para kazanma için dikkat etmeniz gerekenler:

steamde oyun oynayarak para kazanabileceginiz 6 formul 6 kJaHtici

Pek çok oyuncu tarafından Steam’de kasa açmak yanlış bir hareket hatta bir tuzak olarak görülüyor. Bu sistemle esasen zar sıkıntı kazanmış olduğunuz paraları bir kasaya yatırmak, yatırdığınız paranın karşılığını verecek kisimar yüksek bir kar getirmiyor. Bu nedenle paranın biriktirilmesi öneriliyor.

Steam’de para kazanma sırasında dikkat etmeniz gereken en değerli nokta ise sabırlı olmak. Kimse bir günde büyük bir oyun içi öğe tüccarı olmuyor. Esasen oyun oynamaktan keyif alıyorsanız, hiçbir biçimde telaşa kapılmisiman yaptığınız işi en âlâ formda yapmayı sürdürün ve Steam cüzdanınızın günden güne doluşunu izleyin.

Steam üzerinden bir öğe alırken ya da satarken Steam Market Helper üzere bir komut evrakı kullanabilirsiniz. Bu komut evrakı en ucuz eserleri otomatik olarak bulabilir, maliyetin okunur olmasını sağlayabilir ve sizin davranışlarınız doğrultusunda alışverişlerinizi özelleştirilebilir. Üstelik bir internet tarayıcısı üzerinden çalıştırılan komut evrakı, Steam programına nazaran çok daha süratlidir.

Steam’de gerçek para kazanmak için bir oyun geliştirmek alanine yetenekleriniz doğrultusunda ayrımlı oyun geliştiricilerle çalışabilirsiniz. kafaarılı bir dizayncı ile, kodlayıcı ile ya da bir grafiker ile çalışmak isteyecek pek çok oyun geliştiricisi bulabilirsiniz. Birinci olarak yapacağınız freelance işler ile kendinizi adım isimım oyun piyasasının içine dahil edebilirsiniz.

Steam’de para kazanma profesyonel bir iş olmasa da en azından keyifle oyun oynarken Steam içi harcamalarınız için fazlisiman para kazanmak üzücü olmayacaktır. Üstteki formülleri sabırla uygulayarak bir gün dolu bir Steam cüzdanı ile karşılaşmamanız için hiçbir neden yok.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu