Steam, Eşzamanlı Oyuncu Sayısı Rekorunu Bir Defa Daha Kırdı

steam eszamanli oyuncu sayisi rekorunu bir defa daha kirdi rJlumpKY

Dünyanın en büyük dijital oyun mağazalarından bir tanesi, hatta tahminen de birincisi olan Steam, bu sene mart ayında dünya genelinde uygulanan karantina kararlarının da katkılarıyla tüm zamanlardaki eşzamanlı oyuncu rekorunu kırmıştı.

Steam, bir tıp gövde gösterisi olarak da nitelendirebileceğimiz bu eşzamanlı oyuncu adetsında 23 milyon 392 bin 298 eşzamanlı oyuncu sayısına ulaşmıştı. Dijital oyun mağazası, mart ayı içerisinde 20,3 milyon eşzamanlı oyuncuya ulaşarak rekor kırmış ve mart ayı bitmeden bu rekorunu 23,3 milyon ile geliştirmişti. Steam, yıl bitmeden evvel eş vakitli oyuncu rekorunu bir sefer daha kırdı.

24,7 milyon eş vakitli oyuncu

steam eszamanli oyuncu sayisi rekorunu bir defa daha kirdi 0 aF3Ilmhi

SteamDB’nin bilgilerine nazaran Steam, son 24 saat içerisinde 24 milyon 776 bin 635 eşzamanlı oyuncu adetsına ulaşarak tüm zamanlardaki rekorunu bir defa daha geliştirdi. Steam’in yıl bitmeden bu rekorunu bir sefer daha geliştirmesi, kimi ülkelerde tekrar karantina kararlarının alınması, kış aylarının gelmesi ve Cyberpunk 2077’nin çıkışının etkilemiş olabileceği düşünülüyor.

Cyberpunk 2077, Steam’de tek oyunculu oyunların rekorunu kırarak 1 milyon eşzamanlı oyuncu sayısına ulaşmayı başarmıştı. Cyberpunk 2077’ye ek olarak 2012 yılında çıkan ve hala geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan Counter Strike: Küresel Offensive de bu rekora katkıda bulunan oyunlardan bir tanesi olmuş gözüküyor. SteamDB bilgilerine nazaran CS:GO, son 24 saat içerisinde 1 milyon 89 bin eşzamanlı oyuncu adetsına ulaştı.

Olağan burada 24,7 milyonluk eşzamanlı oyuncudan 7,1 milyonunun oyunda olduğunu hatırlatalım. SteamDB bilgilerine nazaran son 24 saat içerisinde 1 milyon oyuncu CS:GO’daydı, 1 milyon oyuncu ise Cyberpunk 2077’deydi. Yani 7,1 milyon eşzamanlı oyunun neredeyse üçte biri bu iki oyunu oynuyordu.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Steam, Eşzamanlı Oyuncu Sayısı Rekorunu Bir Defa Daha Kırdı