Square Enix Marvel’s Avengers oyunundan 48 milyon dolar ziyan ettiğini açıkladı

square enix marvels avengers oyunundan 48 milyon dolar ziyan ettigini acikladi X5kIOV8v

square enix marvels avengers oyunundan 48 milyon dolar ziyan ettigini acikladi 0 yWkuTDlA

Yayıncılığını Square Enix’in yaptığı, geliştiriciliğini ise Crystal Dynamics’in yaptığı çevrimiçi odaklı aksiyon oyunu Marvel’s Avengers, Square Enix’i bir oldukça üzmüş üzere duruyor. Başlangıçta büyük heyecan yaratan oyunun çıkış tarihi yaklaştıkça heyecan azalmıştı ve çıkışından bir mühlet sonra da oyunun satışları ve oyuncu sayısı düşüş yaşamıştı.

Square Enix mevcut mali yılın ikinci çeyreği için paylaştığı datalarda ise Marvel’s Avengers isimli oyunun, şirketi 48 milyon dolar üzerinde bir ziyana soktuğu görülüyor. Buna karşın şirket içinde bulunduğumuz malin yılın birinci iki çeyreğinde de genel olarak kar ettiğini açıkladığını da belirtelim. 

Square Enix oyun ile ilgili bir satış sayısı açıklamadı fakat analist David Gibson’ın söylediğine nazaran oyun 3 milyon civarında satmış ve bu sayı oyundan beklenen satışın yalnızca %60’ını karşılıyormuş. Aslında yalnızca oyunun etkin oyuncu sayısına bakıldığında da oyuncu sayısındaki net düşüşü görebiliriz. Steam datalarına nazaran oyunu birebir anda oynayan kişi sayısı 1000’in altına kadar düştü.

Square Enix her ne kadar oyuncuları kazanmak için yenilikler getireceğini söylese de Kate Bishop DLC’si ve oyunun yeni kuşak sürümleri ertelendi. 

Sıradaki içerik:

Square Enix Marvel’s Avengers oyunundan 48 milyon dolar ziyan ettiğini açıkladı