Sosyal Medya

Spotify Podcast’lere Anket Özelliği Geliyor

Spotify, podcast yapanlar ve dinleyiciler için bağlantıya geçmeyi kolaylaştıracak yollar arıyor. Bunlardan biri de bugünden itibaren test edilmeye başlanacak olan anketler özelliği olacak. Özelliğin çalışma mantığı ise epeyce kolay halde tasarlandı.

Podcast yayıncısı ya da yayıncıları, direkt uygulama üzerinde anket yapıp sorular sorabilecek, gelen karşılıkların ne istikamette olduğunu görebilecek. Böylelikle yayınlar için daha interaktif ve ayrımlı mecralara daha az ihtiyaç duyacak biçimde etkileşim mümkün hale gelecek.

Podcast’lere soru sorma özelliği

spotify podcastlere anket ozelligi geliyor 0 PRLKTYjh

Yeni soru sorma özelliğinde podcast’leri gerçekleştiren bireyler, sordukları sorular üzerinde tam denetime sahip olacak. Örnek vermek gerekirse bir yayıncı, bir sonraki konuğunu belirlemek için dinleyicilerin belirli bir tarihe kisimar katılabilecekleri bir anket yayınlayabilecek. Anketlere verilen yanıtlar anonim kalacak.

Spotify şu anda bu özelliği test etmeye devam ediyor, bu nedenle de tüm podcast yayıncıları bu hizmete direkt erişim sağlayamayacak. Şimdilik dünyaca ünlü olan birtakım seriler The Rewatchables, Incredible Feats, Crime Countdown üzere kimi podcast’ler bu yeni özelliği kullanabiliyor. 

Test evresinde kullanıcıların ise kabaca %90’lık bir kısmı iOS ve Android aygıtlarından bu anketlere erişebilecek, oy kullanabilecek. Test kümesinde olanlar, kısımlar sayfasının alt kısmında ya da kısmın artık oynatılıyor kısmında yeni bilhassa ilgili bir bildirim görecek.

Anketler yine tanınan oluyor

spotify podcastlere anket ozelligi geliyor 1 uuKkftQa

Daha evvel Instagram, Facebook, YouTube üzere toplumsal medya mecralarının da kendi anket sistemlerini geliştirdiklerini görmüştük. Bu yılın kafalarında Reddit kendi anket oluşturma aracını tanıtmıştı. Instagram’ın anket özelliği 2018 yılından beri hayatımızda bulunurken Twitter ise toplumsal medyisima adeta anketlerin öncüsü durumunda bulunuyordu.

Spotify’ın bu atağı, platformun hedeflenen halde daha toplumsal bir sisteme kavuşmasını da sağlayacaktır. Listelerin paylaşılması üzere özellikler sayesinde daha toplumsal hale gelmek isteyen Spotify, böylelikle müşterilerini platformda daha uzun mühlet tutmak istiyor.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu