Spotify, iOS 14’te Widget’larını Test Etmeye Başladı

spotify ios 14te widgetlarini test etmeye basladi XdeTWegD

Dünyanın en tanınan çevrimiçi müzik dinleme platformlarından bir tanesi olan Spotify, iOS 14’te yeni widget’larını test ediyor. Platformun bu yeni widget’ları Spotify betanın TestFlight kullanıcıları için kullanılabilir durumda.

Ortaya çıkan yeni bilgilere nazaran Spotify’ın küçük ve orta boyutlardaki ana sayfa widget’ları iOS 14 çıktığından bu yana kullanıcılar tarafından kullanılabilen Apple Music widget’larıyla benzerlikler gösteriyor.

iOS 14’te yeni Spotify widget’ları

spotify ios 14te widgetlarini test etmeye basladi 0 HiK1AsdY

Reddit’teki iOSBeta subreddit’inde yapılan bir paylaşıma nazaran Spotify, birkaç ayrımlı boyutta widget’lar üstünde çalışıyor. Şu ana kisimar widget’ın küçük ve ortaya uzunluk tasarımı ortaya çıksa da en büyük boyutlara sahip widget’a dair rastgele bir görsel ortaya çıkmış değil.

Üstte da söylediğimiz üzere TestFlight kullanıcıları için kullanıma sunulmuş olsa da ekran imajlarından gördüğümüz kadarıyla şimdi çalışmıyor. Üstte da gördüğünüz ekran manzarasında widget’ın tasarımı gözükse de bir müzik içeriğine dair rastgele bir şey gözükmüyor. Yani şu an için kesin olan tek şey Spotify’ın bu fikir üzerinde çalıştığı diyebiliriz.

Ortaya çıkan bilgilere nazaran widget’larda “Şu anda çalıyor” üzere denetim özellikleri bulunmayacak. Yani müzikleri oynatma, durdurma ve geçme üzere fonksiyonlar buradan mekanine getirilemeyecek. MacRumors tarafından aktarılan bilgilere nazaran Apple, widget’ların yalnızca ‘salt okunur’ bilgilere mekan vermesine müsaisime veriyor.

Görünüşe nazaran iOS 14’teki en büyük değişikliklerden bir tanesi olan widget’lardan faydyeracak uygulamalar ortasına bir yenisi daha katılacak. Pekala, siz Spotify widget dizaynları ve yalnızca salt okunur bilgileri bulundurması hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Spotify, iOS 14’te Widget’larını Test Etmeye Başladı