Mobil

Spotify, Instagram gibisi ‘Hikayeler’ özelliğini test ediyor: O da kervana katıldı!

spotify instagram gibisi hikayeler ozelligini test ediyor o da kervana katildi 0 2QZsD4TF

Öyküler özelliği Instagram, Snapchat, Facebook, YouTube ve son olarak Twitter üzere toplumsal uygulamalarda kullanılıyor. LinkedIn de ‘Hikayeler’ özelliği olan platformlardan biri. Kervana katılan son uygulama ise müzik platformu olan Spotify. Spotify artık Instagram’da olduğu üzere “Kıssalar” özelliğini test etmeye başladı. Özellik şu an için test etabında ve sadece Android ve iOS aygıtlarda kullanılabilir.

Spotify’da bu özellik, şirket tarafından seçilmiş birtakım çalma listelerinde ortaya çıktı. Çalma listeleri hakkında kimi yorumlar içeren kısa görüntülerin yer verildiği bu özellik şu an için sırf izlenebiliyor ve rapor edilebiliyor.

Spotify’da Kıssalar özelliği

Spotify kullanıcısıysanız, “Christmas Hits” çalma listesindeki özelliğe göz atabilirsiniz. Mariah Carey’in yer aldığı oynatma listesinin kapak fotoğrafında, “Hikayeyi görmek için dokunun” komutuyla belirtilen küçük bir daire göreceksiniz. Daireye tıkladığınız vakit ünlü sanatkarların Noel öykülerinden bahseden bir dizi öyküye erişeceksiniz. Öyküler ortasında geçiş yapmak için kıssanın üzerine dokunmanız kâfi.

Spotify bu özelliği test ediyor fakat Instagram üzere toplumsal bir platform olmadığı için kullanıcılar öykülere karşılık yahut reaksiyon veremiyor. Sadece öyküleri bildirme seçeneği mevcut.

Bir Spotify sözcüsü yaptığı açıklamada: “Spotify’da kullanıcı tecrübemizi uygunlaştırmak için rutin olarak bir dizi test yapıyoruz. Bu testlerden kimileri, daha geniş kullanıcı tecrübemizin yolunu açıyor ve başkaları sırf kıymetli bir öğrenme fonksiyonu görüyor. Şu anda gelecek planlarımız hakkında paylaşacak diğer bir haberimiz yok.”dedi.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu