Spotify Çöktü: Erişimde Çok Önemli Kahırlar Yaşanıyor

spotify coktu erisimde cok onemli kahirlar yasaniyor BVIyGUUT

Dünyanın en tanınan çevrimiçi müzik platformlarından bir tanesi olan Spotify‘da bir çökme durumu kelam konusu. Yaklaşık yarım saat kadar evvel kafalayan sorun, şu an için büsbütün çözülmüş durumda değil. Bahse ait açıklamalarda bulunan Spotify yetkilileri, bir şeylerin yolunda olmisimığını lakin bahisle ilgili çalışmalarını sürdürdüklerini söz ettiler.

İnternet hizmetlerindeki sorunların bildirildiği bir platform olan Downdetector‘den yaptığımız incelemelerde, Spotify’ın bilhassa de Avrupa’da büyük bir sorun yaşisimığını görüyoruz. Türkiye’deki kullanıcılar da bu durumdan etkilenirken Rusya, ABD ve Kanisima üzere ülkelerin çok büyük bir kısmında rastgele bir kesinti yokmuş üzere görünüyor.

Sorunun ne vakit çözüleceği şu an için bilinmiyor

spotify coktu erisimde cok onemli kahirlar yasaniyor 0 AWMyBCZa

Aslına bakacak olursak Spotify, kolay kolay çöken bir hizmet değil. Hatta en son ağustos ayında sorun yaşayan Spotifty, TLS sertifikasını yenilemeyi unuttuğu için sorun yaşamıştı. Bu seferki kesintinin kaynağı bilinmezken, meselelerin ne vakit düzeleceğine dair kesin bir şey söylemek de çok sıkıntı.

Downdetector’de görülen çökme haritası şu biçimde

spotify coktu erisimde cok onemli kahirlar yasaniyor 1 rfrdSUJR

Spotify’da yaşanan sıkıntılar, internet kullanıcılarının da dikkatinden kaçmisimı. Dünyanın dört bir yanından olduğu üzere Türkiye’de de kullanıcılar, Spotify’ın çökmesi üzerine onlarca paylaşım yaptılar. O paylaşımların kimilerini sizler için derledik:

spotify coktu erisimde cok onemli kahirlar yasaniyor 2 WdlfU2Zw

spotify coktu erisimde cok onemli kahirlar yasaniyor 3 UlZ7FLbO

9disimcc402c98954c2b2c20689d90937de8e8586b

spotify coktu erisimde cok onemli kahirlar yasaniyor 5

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Spotify Çöktü: Erişimde Çok Önemli Kahırlar Yaşanıyor