Sony oyun fiyatlarını daha fazla yükseltmeyi düşünmüş

sony oyun fiyatlarini daha fazla yukseltmeyi dusunmus 9kdCuaPR

sony oyun fiyatlarini daha fazla yukseltmeyi dusunmus 0 AyG9NuHk

Bugün yeni jenerasyon konsolların birincisi, yani Xbox Series X ve Xbox Series S çıkıyor. Böylelikle de yeni kuşak artık başlamış oldu. Yeni jenerasyonda oyuncuları bekleyen birçok hoş durum var lakin makûs durumlar da elbette bulunuyor. Bu makûs durumlardan biri de artan oyun fiyatları.

Türkiye’deki oyun fiyatlarının ve ulaşılabilirliğinin ne durumda olduğunu hepimiz biliyoruz fakat bizim kadar olmasa da yurt dışında da oyuncular biraz üzgün. Birçok oyun şirketi yeni jenerasyonda oyunlarını 10 dolar daha fazlaya, yani 70 dolara satacağını açıkladı. Bu firmalardan biri de oyunları ile birçok oyun severin kalbini kazanmış olan Sony.

Sony, yeni jenerasyonda oyunlarını Amerika’da 70$, Avrupa’da da 80€ olacak halde güncelledi. Bloomberg’in yeni raporuna nazaran is Sony bu fiyatın da üstüne çıkmayı önemli bir formda düşünmüş. Ne kadarlık bir fiyat artışı düşündükleri ne yazık ki raporda belirtilmemiş lakin oyuncular bu fiyata bile reaksiyon göstermişken daha büyük bir fiyat artışına da kesinlikle daha fazla reaksiyon gösterecekti. 

Yurt dışındaki 10 dolarlık artışın bize çok daha fazla yansıdığını düşünürsek umuyoruz ki daha fazla fiyat artışı görmeyiz. 

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Sony oyun fiyatlarını daha fazla yükseltmeyi düşünmüş