Sony, Drone Kesimine Giriş Yapacağını Duyurdu

sony drone kesimine giris yapacagini duyurdu

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yeni bir proje kafalattığını duyurdu. “Airpeak” olarak adlendirilen bu proje, yapay zeka takviyeli droneları ve şirketin uzaktan algılama sistemlerine girişini temsil ediyor. Sony’nin fotoğrafçılık dalındaki muvaffakiyetini düşünecek olursak Airpeak, drone kesiminin geleceğine taraf veren markalardan biri olabilir.

Sony tarafından yapılan açıklamalara nazaran Airpeak, görüntüleme ve algılama teknolojileriyle drone teknolojilerinin çok daha ileriye gitmesini sağlayacak. Hatta Sony’ye nazaran bu ilerleme, görülmemiş seviyede olacak. Fakat şirket, şu an için bu ilerlemeyle ilgili ser verip sır vermiyor. Yani şirketin Airpeak ile neler yapacağı şu an için tam manasıyla bilinmiyor.

Airpeak için bilgilendirici bir internet sitesi oluşturuldu

sony drone kesimine giris yapacagini duyurdu 0 UgF5FHAT

Sony, drone bölümüne girişi için bir internet sitesi oluşturdu. Kelam konusu internet sitesinde yer alan bilgilere nazaran Sony, Airpeak projesi kapsamında üreteceği droneları, 2021 yılının ilkbahar aylarında piyasaya sürecek. Bu açıklama, Sony’nin yeni eserleriyle ilgili daha yeni bilgilere önümüzdeki aylarda ulaşabileceğimiz manasına geliyor. 

Sony’nin fotoğrafçılık ve videografi konusundaki durumunu hepimiz biliyoruz. Görünüşe nazaran şirket, bu husustaki tecrübesini dronelara aktarmak için harekete geçmiş durumda. Zira şirket, Airpeak projesiyle bilhassa de cümbüş dalına katkı sağlayacağını söylüyor. Sony, bu projeyle birlikte drone fotoğrafçılığı ve dronelarla çekilmiş görüntülere yeni bir soluk kazandıracak, milyonları kendine hayran bırakmaya devam edecek üzere görünüyor.

Sony Airpeak tanıtım görüntüsü

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Sony, Drone Kesimine Giriş Yapacağını Duyurdu