Son kabul testi yapılan ulusal ve yerli hava savunma sistemi HİSAR-A+, envantere girmeye hazır

son kabul testi yapilan ulusal ve yerli hava savunma sistemi hisar a envantere girmeye hazir NaqZRi8A

son kabul testi yapilan ulusal ve yerli hava savunma sistemi hisar a envantere girmeye hazir 0 m1GiKvD5

ASELSAN ve ROKETSAN üzere savunma sanayi kesimimizin parlayan yıldızı iki şirket tarafından geliştirilen birinci ulusal ve yerli hava savunma füze sistemi HİSAR-A+ kapsamında kıymetli bir gelişme daha yaşandı. Füze sisteminin envantere giriş öncesi son kabul testi yapıldı.

TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) tarafından geliştirilen harp başlığı ile yapılan atışta yüksek süratte seyreden gaye uçak, uzak menzilde muvaffakiyetle imha edildi. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığının uyumunda geliştirilen sistem bu sayede envanter için hazır hale geldi.

HİSAR-A+ özellikleri

HİSAR-A+”, sabit ve döner kanatlı uçaklar, seyir füzeleri, insansız hava araçları ve havadan karaya atılan füzelere karşı aktif savunma sağlıyor. Füze sistemi ayrıyeten sabit birlikler ile zırhlı birliklerin korunması niyetiyle da kullanılabiliyor. 6 amaca tıpkı anda angajman ve ateşleme yeteneğine sahip HİSAR-A+’nın tedbire menzili 15 kilometre, tedbir irtifası ise 8 kilometre. Füze sisteminin 360 derece aktiflik sağladığına da vurgulamak gerekiyor. Hisar-A+’ı caydırıcı kılan öteki özellikler ise füze sisteminin süratli konuşlanma, kısa tepki müddeti ve süratli mevzi değiştirme kabiliyetlerinde zımnî.

son kabul testi yapilan ulusal ve yerli hava savunma sistemi hisar a envantere girmeye hazir 1 gJLd3d4V

Aşağıda, füze sisteminin envantere giriş öncesi son kabul testine ilişkin imajlara göz atabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Son kabul testi yapılan ulusal ve yerli hava savunma sistemi HİSAR-A+, envantere girmeye hazır