Son Dakika: Bitcoin ve Ethereum Düşüyor! Ripple ise Fırladı

Bugün kripto para piyasasında düşüş eğilimi hakim. Lider kripto para Bitcoin (BTC), yüzde 2’nin üzerinde düşüşle 57.000 dolar sınırında işlem görüyor. Lider altcoin Ethreum’da düşüş modunda ve yüzde 3’den fazla değer kaybı var. Top 10’a bakıldığında yeşil tahtada işlem gören ve güçlü kazançlar kaydeden tek kripto paranın Ripple (XRP) olduğu görülüyor. XRP tüm piyasaya inat yüzde 17’nin üzerinde yükseldi. Top 100’e bakıldığında ise çoğu kripto paranın düşüş trendinde yer aldığını görülüyor.

Bitcoin, Ethereum düşüyor! Ama Ripple güçlü yükseliyor

Bugün piyasa kırmızıya boyanmış durumda ve birçok kripto para kırmızı tahtada işlem görüyor. Lider kripto para Bitcoin (BTC)’deki zayıflık tüm piyasayı aşağı çekiyor. Bitcoin fiyatı yüzde 2’nin üzerinde düşüşle 57.270 dolar sevyesinden işlem görüyor. BTC ile pozitif kolerasyon sergileyen Ethereum’da düşüş trendinde. ETH fiyatı yüzde 3’den fazla düşüşle 1.780 dolar seviyesinden ticaret yapıyor. Top 10’a bakıldığında göze çarpan bir kripto para var.

son dakika bitcoin ve ethereum dusuyor ripple ise firladi 0

Ripple, diğer büyük kripto paralardaki kayıplara ve SEC davasına rağmen güçlü yükseliyor. Kripto para bugün 0,47 dolar seviyelerinden 0,55 dolar seviyelerine kadar tırmandı ve yüzde 17’nin üzerinde yükseldi. Yazım sırasında ise altcoin, yüzde 11’lik bir artışla 0,53 dolardan alınıp satılıyor. Ripple’daki bu ivme XRP yatırımcılarını sevindirdi. Ancak yine de mevcut fiyat seviyeleri, SEC davasındaki önceki zirve fiyatlarının çok aşağısında.

XRP, SEC davasının etkisiyle 0,20 dolarlara kadar düştü!

XRP, SEC davasının etkisiyle 0,90 dolar seviyelerinden 0,20 dolarlara kadar çakıldı. Bu haliyle SEC davası, Ripple piyasasında ölümcül bir darbeyi temsil ediyor.  Ripple’a göre, kripto para yatırımcılarının SEC davası nedeniyle tahmini olarak zararı 15 milyar dolardan fazla. En büyük altcoin şu anda 24 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ripple yazım sırasında piyasa değeriyle 7,8 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Sıradaki içerik:

Son Dakika: Bitcoin ve Ethereum Düşüyor! Ripple ise Fırladı