Snapdragon yonga setleri molekül tahlili de yapacak

snapdragon yonga setleri molekul tahlili de yapacak It6tJa7p

snapdragon yonga setleri molekul tahlili de yapacak 0 UkzXZRh4

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte gündelik sıhhat parametrelerinin takibi de kolaylaştı ve hatta hayat kurtarır hale geldi. Günümüzde nabız kıymetleri, kandaki oksijen kıymeti, beden ısısı yahut kardiyo bedelleri giyilebilir aygıtlar ile denetim edilebiliyor. Qualcomm ise daha ilgin bir teknoloji üzerinde çalışıyor.

Telefonlarda molekül tahlili

Moleküler bazda tahlil yaparak deri yahut beden ile ilgili datalar toplayan bir iki tane akıllı telefon mevcut fakat bunlar epey kaba ve yaygıın kullanıma sunulacak ölçüde değil. Alman Trinamix ve Qualcomm bir ortaya gelerek Snapdragon yonga setlerine bu teknolojiyi entegre edebilmek için çalışmalar yapıyor.

Moleküler bazda tahlil sayesinde kullanıcılar örneğin derisini tarayarak en uygun bakım eseri ile ilgili teklifler alabiliyor. Ya da bir gıdayı tarayarak besin pahalarını görebiliyor ya da ipek üzere kumaşların uydurma olup olmadığını anlayabiliyor.

Birinci etapta Snapdragon 888 yonga seti üzerinde bir entegrasyon basamağı mevcut. Trinamix orta halli bir kamera sensörü boyutlarında kızıl ötesi sensör hazırlıyor. Böylelikle kamera yuvası içerisine entegre edilerek standart paket görünümünün içerisinde kaybolacak.

snapdragon yonga setleri molekul tahlili de yapacak 1 RlvEITvR

Trinamix sonraki periyotta yalnızca güncelleme yaparak sensöre yeni yetenekler kazandırabileceklerini belirtiyor. Yani yeni özellikler için yeni sensörler taşıyan telefonlara geçiş muhtaçlığı kalmayacak.

Şimdi erken evrede olan moleküler tahlil sensörü için en erken 2022 yılı içerisinde bir duyuru olacak. Çünkü hali hazırda bir powerbank kadar büyük olan bu Trinamix sensörünün çok küçük bir alana sığdırılması vakit istiyor. Muvaffakiyet yakaladığı takdirde Snapdragon Wear yongaları ile birlikte akıllı saatlerde de görme bahtımız olacaktır.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Snapdragon yonga setleri molekül tahlili de yapacak