Mobil

Snapdragon 750G 5G yonga seti duyuruldu

snapdragon 750g 5g yonga seti duyuruldu 0 fqqUZieh

5G standardı akıllı telefon pazarında süratli bir yükseliş ivmesi yakalarken; yonga dizayncıları da çalışmalarını ağırlaştırdı. Qualcomm orta düzeye yönelik Snapdragon 750G 5G yonga setini piyasaya sürüyor.

Snapdragon 750G 5G neler sunuyor?

Snapdragon 750G 5G yonga seti orta düzeyde hem uygun bir verimlilik hem de küresel 5G ağlarına uyumluluk amaçlıyor. Snapdragon 730G yonga setine nazaran yapay zeka, grafik, işlemci üzere alanlarda yüzde 10-20 ortasında performans artışı sağlıyor.

8nm sürecinde geliştirilen yonga seti 8 adet Kryo 570 çekirdeğini temel alıyor. 2+6 formatında olduğu iddia edilen işlemcinin yanında Adreno 619 grafik ünitesi yer alıyor. Snapdragon X52 modem ise kısa ve uzun uzaklık teknolojilerine uyumlu. Çift SIM takviyesi de sunan modem 1.6Gbps teorik suratlara ulaşabiliyor.

Yeni kuşak Qualcomm yapay zeka motoru 4 TOPS performans bedeline ulaşabiliyor. Snapdragon Seçkine Gaming yazılımı ise oyunlarda gecikmeyi en aza indirmeyi amaçlıyor. 5G optimizasyonları ile de kesintisiz bir deneyim sağlanıyor. Snapdragon 750G 5G yonga seti yılın sonlarında tedariğe başlayacak ve Snapdragon 690 5G yonga seti ile pin uyumluluğu sunuyor.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu